Alejki na cmentarzu w Karsinie prawie gotowe

czwartek, 5 października 2017 r., 10:21
Wójt Gminy Karsin Roman Brunke, Dziekan Dekanatu Bruskiego Ks. Dominik Szulwic oraz właściciel firmy brukarskiej Ryszard Reszczyński Wójt Gminy Karsin Roman Brunke, Dziekan Dekanatu Bruskiego Ks. Dominik Szulwic oraz właściciel firmy brukarskiej Ryszard Reszczyński fot. nadesłane/UG Karsin

Kończy się budowa alejek na cmentarzu w Karsinie. Z uwagi na fakt, że obiekt wpisany jest do rejestru zabytków należało przygotować niezbędny projekt budowlany i uzyskać zgodę konserwatora.

Po otrzymaniu pozwolenia na budowę można było przystąpić do realizacji zadania. Gmina zakupiła materiał o wartości 45 tys. zł, a robociznę w kwocie 30 tys. zł zadeklarowała sfinansować karsińska parafia.

Ułożono około 600 m kw. kostki z posypką granitową i bazaltową. Prace brukarskie wykonywała firma z Malachina. W przyszłym roku planuje się dokończyć zadanie poprzez ułożenie kolejnych 350 m kw. nawierzchni.

Dzięki realizacji zadania poprawiła się estetyka cmentarza, a odwiedzający groby będą mogli spacerować po równej nawierzchni.

nadesłane/UG Karsin

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.