Kościerzyna. Sprawdź, jakie zadania zostaną zrealizowane z budżetu obywatelskiego

środa, 4 października 2017 r., 13:18
fot. archiwum

Chodniki, place zabaw, miejsce do rekreacji dla młodzieży i dorosłych - to przykłady zadań, które decyzją mieszkańców zostaną zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego. W budżecie miasta na 2018 rok ujętych zostanie osiem przedsięwzięć.

Ponad pół miliona złotych w 2018 roku wyda kościerski samorząd na realizację zadań w ramach budżetu obywatelskiego. Po głosowaniu mieszkańców podjęto decyzję o zabezpieczeniu środków na realizację sześciu zadań.

Dzięki funduszom z budżetu obywatelskiego na Osiedlu Tysiąclecia w Kościerzynie powstanie nowy plac zabaw i mini siłownia. Koszt tego przedsięwzięcia szacuje się na niespełna 125 tys. zł. Wśród wybranych do realizacji inwestycji znalazł się też plac zabaw w parku nad Jeziorem Kaplicznym ( szacunkowy koszt 100 tys. zł). Z kolei 38 tys. zł planuje się przeznaczyć na urządzenie terenu rekreacyjnego dla dzieci, młodzieży i dorosłych w pobliżu ul. Orzeszkowej i ul. Gałczyńskiego.

W ramach budżetu sfinansowane zostaną również inwestycje drogowe. Około 150 tys. zł zaplanowano na położenie asfaltu na ul. Dunikowskiego, natomiast przy ul. Franciszka Marchewicza powstanie nowy chodnik. Na ten cel przeznaczonych zostanie 70 tys. zł. Nowy chodnik powstanie też przy ul. Skarszewskiej przy ogródkach działkowych (szacowany koszt 20 tys. zł).

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.