Górne Maliki. Obudził ich wybuch - ośmioosobowa rodzina bez dachu nad głową

wtorek, 3 października 2017 r., 12:06
fot. nadesłane/Komenda Powiatowa PSP w Kościerzynie

Ośmioosobową rodzinę w sobotni poranek obudził wybuch butli z gazem. Budynek nie nadaje się do użytkowania. Szczęśliwie żadnemu z domownikowi nic się nie stało, a tymczasowe schronienie znaleźli w miejscowej świetlicy wiejskiej.

Do zdarzenia doszło w sobotę po godzinie 6. w Górnych Malikach (gm. Stara Kiszewa). W jednym z budynków jednorodzinnych doszło do wybuchu butli z gazem.

- Podczas działań wyniesiono dwie butle z piwnicy obiektu. Wskutek wybuchu uszkodzona została większa część budynku oraz stojący w sąsiedztwie obiektu samochód osobowy - informuje mł. bryg. Tomasz Holc, zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Kościerzynie.

- Nadzór budowlany wydał zakaz przebywania w obiekcie mieszkańcom ze względu na zagrożenie zawaleniem się budynku. Wójt gminy Stara Kiszewa udostępnił poszkodowanym obiekt świetlicy - dodaje.

W momencie wybuchu domownicy spali. W budynku znajdowało się osiem osób. Szczęśliwie nikt nie ucierpiał.

Działania na miejscu zdarzenia trwały około pięć godzin. Wzięło w nich udział sześć zastępów straży pożarnej z OSP Stara Kiszewa, OSP Górne Maliki, OSP Stare Polaszki oraz JRG Kościerzyna.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.