Budowa ścieżki rowerowej z Karsina do Wiela na ukończeniu

wtorek, 3 października 2017 r., 09:17
fot. nadesłane/UG Karsin

W gminie Karsin trwa budowa ścieżki rowerowej wzdłuż drogi powiatowej łączącej Karsin i Wiele. Jeżeli prace będą podążać zgodnie z planem, to w połowie października ścieżka zostanie oddana do użytku.

O wykonanie tej inwestycji zabiegali radni z Karsina oraz radny Jerzy Stoltman z Wiela. Przygotowania do jej budowy były czasochłonne i kosztowne, gdyż związane były z wykupami gruntów wzdłuż całej liczącej 2,5 km trasy. Na opracowanie projektu budowlanego samorządowi udało się pozyskać środki z Funduszy Norweskich. Kosz budowy ścieżki wyniesie 1,05 mln zł, z czego 230.000 zł stanowić będzie dotacja ze środków unijnych pozyskanych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania "Stolem".

Przetarg na realizację budowy wygrała firma Adbet z Chojniczek. Ścieżka biegnie z prawej strony pasa drogowego jadąc z Karsina do Wiela. Nawierzchnia wykonana będzie z asfaltu, a na odcinku należącym do Lasów Państwowych długości ok. 150 metrów nawierzchnia będzie szutrowa.

Obecnie ułożone są już krawężniki na całej długości ścieżki i trwa układanie podbudowy dla asfaltu. Jeżeli wszystko przebiegnie zgodnie z planem, to w połowie października ścieżka zostanie oddana do użytku.

nadesłane/UG Karsin

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.