Wypadek podczas konwoju - przestępca zbiegł. Policjanci ruszyli w pościg

poniedziałek, 2 października 2017 r., 11:33
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Konwojowali przestępcę. Zderzyli się z samochodem ciężarowym. Jeden z policjantów został ranny. Więzień zbiegł. Kościerscy policjanci ruszyli w pościg za uciekinierem. Szczęśliwie był to tylko scenariusz ćwiczeń, których celem było sprawdzenie procedur przewidzianych w takich okolicznościach i zachowania policjantów w trakcie pościgu.

W piątkowe przedpołudnie kościerscy policjanci otrzymali zgłoszenie od funkcjonariuszy konwojujących przestępcę, że ten zbiegł.

- Podczas konwoju doszło do wypadku z udziałem samochodu ciężarowego. Jeden z policjantów został ranny. Niestety zatrzymanemu mężczyźnie udało się uciec. O sytuacji natychmiast poinformowanego dyżurnego policji, który przystąpił do działań pościgowo-blokadowych. W akcji uczestniczyło 11 funkcjonariuszy, trzy radiowozy. Na szczęście, szybko udało się zatrzymać uciekiniera - relacjonuje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

- Choć ta akcja wyglądała bardzo spektakularnie, była tylko ćwiczeniem. Tego typu działania prowadzone są w kościerskiej komendzie raz w roku. Dzięki nim policjanci są doskonale przygotowani do podobnych sytuacji, które w każdej chwili mogą zdarzyć się naprawdę. To właśnie dlatego uczestniczyli w ćwiczeniach dowódczo-sztabowych, które odbyły się na terenie kompleksu leśnego Kościerzyna-Sarnowy - kontynuuje.

Jak dodaje, policjanci również doskonalili umiejętności w zakresie podejmowania decyzji w aktualnej sytuacji i dokonania weryfikacji koncepcji działania w sytuacjach pościgowych.

- Ćwiczenia zakończyły się sukcesem - podsumowuje asp. Piotr Kwidziński.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.