Prowadzili jeden samochód - obaj byli pijani

poniedziałek, 2 października 2017 r., 11:14
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Nie posiadali uprawnień do kierowania. Samochód, którym się poruszali, nie był ubezpieczony. Byli pijani. 29-latek miał w organizmie ponad 1,3 promila alkoholu. Jego 33-letni kompan - 2,2 promila. Prowadzili "na zmianę" audi. Obaj odpowiedzą przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Do zatrzymania mężczyzn doszło w niedzielny wieczór. Przed godziną 16. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie otrzymał zgłoszenie, że drogą krajową nr 20 od Kornego w kierunku Kościerzyny jedzie samochód marki audi, którego kierujący może znajdować się w stanie nietrzeźwości. Wskazane audi funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali na obwodnicy.

- W czasie rozmowy z 29-latkiem funkcjonariusze wyczuli wyraźny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 1,3 promila alkoholu. Okazało się, że świadek zdarzenia widział, jak na parkingu w pobliżu Łubiany pasażer zamienił się miejscem z kierowcą. Policjanci postanowili przebadać również pasażera, który wcześniej kierował samochodem. Wynik pokazał 2,2 promila alkoholu. Kierowcy nie posiadali prawa jazdy, a samochód nie był ubezpieczony - informuje rzecznik kościerskiej policji, asp. Piotr Kwidziński.

- Dodatkowo funkcjonariusze udaremnili kierowcy możliwość kontynuowania dalszej jazdy odholowując auto na parking. W najbliższym czasie mężczyźni odpowiedzą przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym - dodaje.

Funkcjonariusze po raz kolejny przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Policjanci apelują do kierowców, którzy są niepewni co do swojego stanu trzeźwości, aby przed siadaniem za kierownicę odwiedzić komisariat i poddać się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.