Na rowerach, rolkach i hulajnogami - dzień otwarty na kościerskiej obowdonicy

sobota, 30 września 2017 r., 17:43
fot. MD-Z

Dzień przed oficjalnym otwarciem mieszkańcy Kościerzyny i okolic mieli okazję dokładnie sprawdzić, jak prezentuje się jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w mieście. Na Dzień Otwarty na Obwodnicy przybyły całe rodziny - najmłodsi często na rowerach, hulajnogach, rolkach i deskorolkach.

Dzień otwarty był okazją do tego, by przejechać kościerską obwodnicę rowerem czy hulajnogą lub też przejść spacerem. W ramach wydarzenia zorganizowano też festyn, który poprzedziły Kościerskie Biegi Uliczne - ich uczestnicy w tym roku biegali właśnie na obwodnicy.

Uczestnicy pikniku mogli m.in. przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy - to za sprawą pokazów ratownictwa medycznego, a także przepisy dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W tej drugiej kwestii informacji udzielali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie, którzy na piknik przywieźli ze sobą m.in. alkogogle. Chętni mogli przekonać się, jak świat odbiera osoba znajdująca się pod wpływem alkoholu. Pokazy przygotowali również strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kościerzynie. Atrakcja dla najmłodszych zawsze cieszącą się olbrzymią popularnością były dmuchańce.

Uroczyste otwarcie obwodnicy nastąpi w niedzielę w południe. Zgodnie z zapowiedziami ma się pojawić na nim m.in. Kazimierz Smoliński - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa. W godzinach popołudnicowych z nowych tras będą już mogli korzystać kierowcy.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.