OSP Lipusz otrzymało dary od Lions Club

sobota, 30 września 2017 r., 07:49
fot. nadesłane

Do Lipusza napłynęła kolejna fala pomocy. Ze wsparciem dla jednej z najbardziej poszkodowanych w sierpniowej nawałnicy gmin pośpieszyli członkowie Międzynarodowego Stowarzyszenia Klubów Lions. Przekazali jednostce OSP w Lipuszu odzież i obuwie ochronne, natomiast mieszkańcom - trzy pilarki.

W czwartek w jednostce OSP w Parchowie odbyło się spotkanie przedstawicielami Lion Club. Uczestniczyli w nim wójtowie Lipusza i Parchowa, przedstawiciele Lionsów - Past Gubernatorowie Wiesław Makarewicz i Alojzy Bończa-Tomaszewski, Przewodnicząca Strefy Trójmiasto Elżbieta Szmyd, Prezydent LC Gdańsk Neptun Maciej Pełczyński, prezydenci LC Kościerzyna, LC Gdańsk Amber, LC Sopot i liczne grono członków klubów Lions z Trójmiasta a także komendanci i naczelnicy OSP z jednostek, którym przekazano dary oraz czworo przedstawicieli poszkodowanych w nawałnicy rodzin.

Środki na zakup darów, Okręg 121 Polska Międzynarodowego Stowarzyszenia Klubów Lions (za pośrednictwem Strefy Trójmiasto) pozyskał z centrali Lions Club International. Na pomoc ofiarom sierpniowej nawałnicy przekazano prawie 70 tys. zł.

- Pieniądze zostały przeznaczone na zakup 11 kompletów zestawów pilarek marki Husqvarna i odzieży ochronnej dla OSP i osób poszkodowanych w gminach Lipusz, Parchowo i Dziemiany - informuje klub.

Podczas spotkania w Parchowie przekazano sprzęt i odzież o łącznej wartości 23.500 zł - jedenaście pilarek, 10 kompletów odzieży ochronnej i 18 par butów.

Ochotnicy z OSP Lipusz otrzymali dziesięć kompletów specjalnej odzieży ochronnej oraz 18 par butów, natomiast do mieszkańców trafią trzy pilarki.

Warto dodać, że dzięki stowarzyszeniu Lions Club Kościerzyna we wtorek w nowy agregat prądotwórczy została wyposażona jednostka OSP Skorzewo, natomiast druhowie z Kłobuczyna otrzymali nową pilarkę wraz z osprzętem.

Wszystko to odbyło się pod hasłem Lionów "We Serve" - "Służymy".

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.