Nocna i świąteczna opieka zdrowotna od niedzieli w szpitalu w Kościerzynie

piątek, 29 września 2017 r., 08:58
fot. archiwum

Od 1 października świadczeń w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej udzielać będzie Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie. Pacjenci, którzy będą potrzebować lekarskiej porady kierować się będą musieli do poradni uruchomionej przy szpitalu, a nie jak dotąd do NZOZ Przychodnia.

Zmiany w nocnej i świątecznej opiece zdrowotnej to pokłosie reformy Ministerstwa Zdrowia. Zgodnie z jej zapisami z początkiem października w całym kraju świadczeń nocnej i świątecznej opieki udzielać będą szpitale. Dotychczas pacjenci nocą, w święta i weekendy odwiedzali NZOZ Przychodnia w Kościerzynie, teraz będą musieli się udać do Szpitala Specjalistycznego.

Pacjenci w ramach NiŚOZ będą mogli zgłaszać się w dni powszednie od godz. 18 do 8, natomiast w soboty, niedzielę i święta przez całą dobę od godz. 8 do 8.

- Wszystkich, którzy będą chcieli skorzystać z tej formy opieki zapraszamy do wejścia głównego od strony parkingu. Oddział NiŚOZ zajmuje pomieszczenia, w których wcześniej był NZOZ Klincz. Na parterze, zanim dojdzie się do wind, należy skręcić w lewo. Zawsze też można zapytać pracowników na portierni, z przyjemnością pomogą - informuje Anita Dahm-Sobczyńska, kierownik sekcji ds. marketingu i PR w kościerskim szpitalu.

Przypomnijmy, że w ramach nocnej i świątecznej opieki medycznej pacjenci przyjmowani są w przypadkach nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia, natomiast na SOR w przypadku bezpośredniego zagrożenia życia, sytuacji takich jak utrata przytomności i innych nagłych zaburzeń świadomości, upadki z wysokości, złamania, wypadki komunikacyjne czy inne urazy powstałe w sytuacjach nagłych.

Od 1 października zostanie uruchomiony nowy, dedykowany nocnej opiece chorych, numer telefonu: 58 680 00 35. Numer będzie czynny w czasie pracy NiŚOZ, czyli w dni robocze w godz. 18:00-8:00, a w soboty, niedziele i święta w godz. 8:00-8:00.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.