Policjanci spotkali się z podopiecznymi DPS w Cisewiu

czwartek, 28 września 2017 r., 07:45
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

We wtorek funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie odwiedzili Dom Pomocy Społecznej w Cisewiu. Zorganizowano tam debatę społeczną poświęconą problematyce oszustw dokonywanych na szkodę osób starszych i niepełnosprawnych, tzw. "na wnuczka", oraz bezpieczeństwa na drodze.

Spotkanie w Cisewiu dotyczyło kwestii niezwykle istotnych dla bezpieczeństwa seniorów i osób niepełnosprawnych. Policjanci omówili problematykę oszustw dokonywanych metodą na tzw. wnuczka oraz kwestie związane z bezpieczeństwem na drodze.

W trakcie debaty omówiono zagadnienia dotyczące ofiar tego typu przestępstw i wypadków samochodowych. Przedstawiciele instytucji współpracujących na co dzień z policją zwrócili uwagę na zagrożenia występujące w pracy pracownika socjalnego w zakresie udzielania pomocy ofiarom. Naczelnik wydziału prewencji kom. Adam Bork przedstawił zagrożenia wynikające z nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego. Uczestnikom zaprezentowano również film poświęcony konieczności zakładania odblasków przez pieszych. Na zakończenie przybyłym wręczono odblaski i ulotki związane z tematem debaty.

Organizatorami debaty byli Komenda Powiatowa Policji w Kościerzynie oraz Dyrektor DPS w Cisewiu Irena Trzcińska.

Oprac. MD-Z
Info: KPP Kościerzyna

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.