Kościerzyna - w niedzielę obwodnica zostanie uroczyście otwarta

środa, 27 września 2017 r., 08:20
fot. archiwum/AL

Na ten moment kierowcy czekali z wytęsknieniem. Kościerska obwodnica w niedzielę o godz. 12 zostanie uroczyście otwarta. Trasa tego dnia, po południu, zostanie też udostępniona dla ruchu kołowego. Z efektami prac będzie się można zapoznać już dzień wcześniej - wówczas, podczas Dnia Otwartego na tym odcinku odbędą się biegi uliczne oraz piknik rodzinny.

Z kilkunastodniowym opóźnieniem udało się ukończyć budowę długo wyczekiwanej obwodnicy Kościerzyny. Już za kilka dni, w niedzielę w godzinach popołudniowych, będą mogły przejechać nią pierwsze samochody. Nowa trasa pozwoli odciążyć ruch w centrum miasta i sprawi, że kierowcy będą mogli sprawniej przejechać przez kościerskie Serce Kaszub.

Przypomnijmy, że obwodnica Kościerzyny będzie liczyć 7,6 km długości. Ominie miasto od południa, wyprowadzając ruch tranzytowy z zatłoczonego centrum miasta. W ramach tej nowej inwestycji drogowej powstały cztery węzły: Kościerzyna Zachód (skrzyżowanie z drogą krajową nr 20 i drogą powiatową nr 2403G), Kościerzyna Południe (skrzyżowanie z drogą wojewódzką nr 214), Kościerzyna Wschód (skrzyżowanie z drogą wojewódzką nr 221) oraz Wieżyca (skrzyżowanie z obecną drogą krajową nr 20).

Uroczyste otwarcie nastąpi w niedzielę w południe. Zgodnie z zapowiedziami ma się pojawić na nim m.in. Kazimierz Smoliński - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa. Po południu z nowych tras będą już mogli korzystać kierowcy.

Okazją do bliższego zapoznania się z inwestycją będzie planowany dzień wcześniej Dzień Otwarty na Obowodnicy. W jego ramach o godz. 10 z okolic ulicy Plebanki wystartują Kościerskie Biegi Uliczne, natomiast w godz. 14-17 odbędzie się piknik rodzinny. W programie m.in. pokazy ratownictwa medycznego, bezpieczeństwo w ruchu drogowym, miasteczko rowerowe, atrakcje dla dzieci (dmuchańce, malowanie twarzy, konkursy), zespół muzyczny i poczęstunek. Organizatorzy zachęcają, aby zabrać ze sobą rowery, hulajnogi, rolki, deskorolki i wrotki.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.