Ochotnicy ze Skorzewa z nowym sprzętem

wtorek, 26 września 2017 r., 14:24
fot. AL

O agregat prądotwórczy i pilarkę wzbogacili się druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Skorzewie. Wyposażenie jednostki w nowy sprzęt było możliwe dzięki środkom przekazanym przez stowarzyszenie Lions Club Kościerzyna oraz gminę Kościerzyna.

We wtorkowe południe w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Skorzewie odbyło się spotkanie, podczas którego na ręce strażaków przekazano nowy sprzęt - pilarkę oraz agregat prądotwórczy.

- Sprzęt ten bardzo się nam przyda. Tym bardziej, że podczas usuwania skutków sierpniowej nawałnicy, nasza pilarka uległa zniszczeniu, z kolei maszt oświetleniowy, będący na wyposażeniu samochodu, zasilany jest wyłącznie z agregatu - podkreśla Paweł Żyłowski, prezes OSP Skorzewo.

Nową pilarkę na rzecz jednostki przekazała gmina Kościerzyna, z kolei agregat prądotwórczy o wartości około 6.5000 zł stowarzyszenie - Lions Club Kościerzyna.

- Staramy się pomagać ludziom będącym w potrzebie. W przeciągu 15 lat naszej działalności pomogliśmy różnym osobom na kwotę już 1.800.000 zł. Cieszymy się, że możemy pomóc Ochotniczej Straży Pożarnej w Skorzewie, która pomagała po tej kaszubskiej tragedii, po przejściu kaszubskiego tornado. Macie teraz bardzo wydajny agregat, który będzie wam służył przez długie lata. Mam nadzieję, że dalej będziecie wspierać ludzi poszkodowanych przez nawałnicę i nie tylko - mówił Gabriel Greinke z Lions Club Kościerzyna.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.