Międzynarodowa wystawa kotów rasowych w Pruszkowie!

poniedziałek, 25 września 2017 r., 09:05
fot. nadesłane

Już 7 października w Pruszkowie odbędzie się dwudniowa międzynarodowa wystawa kotów rasowych Europe Continent Show. Wystawę organizuje Polski Związek Felinologiczny, a całe wydarzenie objęte jest patronatem honorowym Prezydenta Miasta Pruszkowa. Zgłoszenie kota w tej prestiżowej wystawie to świetna okazja do zaprezentowania jego wyjątkowości - a tym samym szansy na zyskanie sławy.

Koty rasowe, które będą uczestniczyć w wystawie, zostaną poddane ocenie 5 sędziów z Belgii, Białorusi i Polski. Skład sędziowski w tej edycji tworzą: Nadezhda Pilatova, Daniel Counasse, Kamil Kolczyński, Yanina Melnikova i Brigitte Pepermans.

Dlaczego warto zgłosić kota do wystawy?

Międzynarodowe jury oraz możliwość uzyskania certyfikatu, to tylko niektóre aspekty świadczące o randze wydarzenia. Europe Continent Show to wystawa, której organizatorzy dbają o najwyższe standardy i poziom ocen, dzięki czemu jest ona bardzo ceniona w środowisku konkursów dla kotów rasowych.

Ponadto wystawa wspierana jest przez wiodących dystrybutorów produktów dla kotów. Głównym Partnerem - po raz kolejny - jest w tej edycji hurtownia Wszystkodlazwierzat.pl z profesjonalnymi karmami, kosmetykami i akcesoriami dla kotów. Marka ta jest wyłącznym dystrybutorem najwyższej jakości karm Optimanova hiszpańskiego producenta, które w 100% posiadają naturalny skład. Karmy te będą jednymi z nagród, które sponsor wystawy przygotował dla kotów uczestniczących w wydarzeniu. Wśród nagród, poza karmami z zawartością mięsa min. 75% dla kociąt, kotów dorosłych oraz sterylizowanych, znajdzie się także ekologiczny żwirek.

Program międzynarodowej wystawy kotów rasowych

W sobotę 7 października, wystawa i sędziowanie rozpoczną się o godzinie 10. Wcześniej zostanie przeprowadzona kontrola weterynaryjna oraz korekta. O 11.30 organizatorzy zaplanowali Kitten Ring, a następnie Neuter Ring, gdzie rasowe koty będą mogły wykazać się swoimi talentami. W niedzielę program będzie analogiczny, z wyjątkiem ostatniego punktu. Tego dnia odbędzie się bowiem Adult Ring, czyli zawody dla kotów dorosłych. Oba dni zakończą się pokazem Best in Show, gdzie zaprezentowane zostaną koty najlepiej ocenione.

Ile kosztuje udział kota w wystawie?

Koszty zgłoszenia kotów różnią się, w zależności od przydziału do klasyfikacji:

- Bezpłatnie mogą uczestniczyć w wystawie koty, które posiadają tytuł WCH lub WPR.
- Dla kotów w klasie od CAC do CACM koszt wyniesie kolejno dla pierwszego dnia 140 zł i drugiego 160 zł.
- Koty kastrowane, weterani oraz koty domowe (klasy 4,6,8,10,12,14,19,21) - koszt 120 zł za pierwszy dzień i 140 zł za drugi.
- Kocięta i młodzież (klasy 15 i 16) - koszt analogiczny do kategorii poprzedniej.
- Koty klasy 18 (określenie koloru) oraz koty WCF RING - 40 zł za oba dni.
- Jeżeli wystawca zażyczy sobie dodatkowej klatki, musimy doliczyć do powyższych kosztów sumę 60 zł.

Uwaga! Członkowie PZF objęci są atrakcyjną zniżką: za udział w dwóch dniach wystawy muszą uiścić opłatę w wysokości jednego dnia.

Wymagania weterynaryjne

Aby kot mógł uczestniczyć w wystawie, musi spełnić wszystkie warunki weterynaryjne. Kot musi być czysty, zdrowy oraz posiadać ważne zaświadczenie o szczepieniach przeciwwirusowych. Koty, które przybędą na wystawę z zagranicy, muszą dodatkowo posiadać zaświadczenie o szczepieniu na wściekliznę. Bardzo ważne jest zatem, by zabrać ze sobą na wydarzenie książeczkę szczepień i zaświadczenie weterynaryjne kota, które powinno być wystawione maksymalnie na 3 dni przed wystawą. Ponadto kot musi posiadać identyfikację (czip). Pozostałe wymagania określone są w regulaminie uczestnictwa na stronie organizatora.

Data i miejsce wystawy

7-8 październik 2017, Pruszków, Hala Sportowa ZNICZ, ul. Bohaterów Warszawy 4

Zapisy - informacje dla wystawców

Zgłoszenia na wystawę są przyjmowane do 26 września (włącznie). Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy również wcześniej dokonać opłaty na konto organizatorów - szczegółowe dane dostępne są na stronie internetowej Polskiego Związku Felinologicznego.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.