"Edward" na kościerskich drogach

piątek, 22 września 2017 r., 10:00
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Kościerscy policjanci włączyli się w międzynarodowe działania pod hasłem Edward, a więc Europejski Dzień bez Ofiar Śmiertelnych. Tym samym funkcjonariusze podczas kontroli zwracali szczególną uwagę na prędkość, prawidłowość wykonywania manewru wyprzedzania, używanie pasów bezpieczeństwa oraz trzeźwość, czyli tych zachowań kierowców, które są najczęstszą przyczyną do tragicznych w skutkach wypadków.

W czwartek funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie prowadzili wzmożone kontrole na drogach powiatu wramach ogólnoeuropejskiej akcji "Edward".

- Działania ukierunkowane były na przeprowadzenie kontroli maksymalnej ilości kierowców i wyeliminowanie z ruchu tych, którzy swoim zachowaniem stwarzają zagrożenie dla innych kierowców i pieszych. Podczas działań policjanci skontrolowali blisko 300 kierowców. Przystępując do kontroli funkcjonariusze zwracali także szczególną uwagę na obowiązek zapinania pasów bezpieczeństwa oraz przewożenie dzieci w fotelikach - podkreśla asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

- Wobec kierowców i pasażerów, którzy nie przestrzegali obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa policjanci nałożyli 22 mandaty karne. Funkcjonariusze zatrzymali jednego kierowcę po użyciu alkoholu. Na terenie naszego powiatu nie odnotowano żadnego wypadku i kolizji - kontynuuje.

Jak dodaje, takie akcje odbywają się cyklicznie, a ich głównym celem jest zwiększenie bezpieczeństwa na drogach.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.