Garczyn. Spłonął domek letniskowy

czwartek, 21 września 2017 r., 20:31
fot. AL

W czwartkowe popołudnie siedem zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem domku letniskowego w Garczynie. Po przybyciu na miejsce pierwszych jednostek obiekt cały objęty był ogniem. Najprawdopodobniej pożar powstał wskutek nieszczelności przewodu kominowego.

Zgłoszenie o pożarze do Powiatowego Stanowiska Kierowania KP PSP w Kościerzynie wpłynęło około godziny 17.35.

- Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów straży pożarnej domek letniskowy objęty był ogniem. Po ugaszeniu pożaru, strażacy przystąpili do prac rozbiórkowych. W obiekcie znajdowała się butla z propan butanem. Na szczęście nie wybuchła i w porę została wyniesiona - informuje bryg. Tomasz Klinkosz, Komendant Powiatowy PSP w Kościerzynie.

Wstępnie jako przyczynę pożaru podaje się nieszczelność przewodu kominowego.

W akcji gaśniczej wzięli udział strażacy z JRG Kościerzyna, OSP Łubiana, OSP Korne, OSP Wielki Klincz, OSP Skorzewo, OSP Lipusz.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.