Garczyn. Powiatowa rywalizacja młodzieżowych drużyn pożarniczych

środa, 20 września 2017 r., 14:56
fot. AL

W środę na terenie Powiatowego Centrum Młodzieży w Garczynie dziewięć Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z powiatu kościerskiego zmierzyło się w ćwiczeniu bojowym oraz sztafecie pożarniczej. W klasyfikacji generalnej w kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Starej Kiszewy, wśród chłopców najlepsi byli zawodnicy z Radunia.

Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych rokrocznie odbywają się w Garczynie. W tym roku zmieniono zasady udziału w rywalizacji. O miano najlepszej drużyny mogły walczyć jedynie najlepsze teamy w danej gminie.

W środowe przedpołudnie w szranki o tytuł najsprawniejszej żeńskiej i męskiej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Kościerskiem stanęło dziewięć ekip.

Na pierwszy ogień zawodnicy musieli zmierzyć się ze sztafetą pożarniczą, skakali więc przez ścianę i płotki oraz slalomem pokonywali tyczki. Liczył się czas i precyzja wykonania. W trakcie ćwiczenia bojowego młodzi adepci straży musieli wykazać się wyjątkową sprawnością fizyczną. W tym przypadku ich zadanie podlegało na jak najszybszym podaniu dwóch prądów wody i przewróceniu tarcz.

Najlepiej podczas zawodów w kategorii drużyn męskich spisał się team z Radunia, wśród grup żeńskich najlepiej poradziła sobie ekipa ze Starej Kiszewy.

Organizatorem Powiatowych Zawodów w Sporcie Pożarniczym Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych był Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kościerzynie wraz z Komendą Powiatową PSP w Kościerzynie.

Wyniki Powiatowych Zawodów w Sporcie Pożarniczym MDP:

Sztafeta pożarnicza - MDP męskie:
1. miejsce - MDP Lipusz
2. miejsce - MDP Wysin
3. miejsce - MDP Raduń
4. miejsce - MDP Grabowo Kościerskie
5. miejsce - MDP Osowo

Sztafeta pożarnicza - MDP żeńskie:
1. miejsce - MDP Stara Kiszewa
2. miejsce - MDP Liniewo
3. miejsce - MDP Grabowo Kościerskie
4. miejsce - MDP Karsin

Ćwiczenie bojowe - MDP męskie:
1. miejsce - MDP Grabowo Kościerskie
2. miejsce - MDP Raduń
3. miejsce - MDP Lipusz
4. miejsce - MDP Wysin
5. miejsce - MDP Osowo

Ćwiczenie bojowe - MDP żeńskie:
1. miejsce - MDP Stara Kiszewa
2. miejsce - MDP Karsin
3. miejsce - MDP Grabowo Kościerskie
4. miejsce - MDP Liniewo

Klasyfikacja generalna - MDP męskie:
1. miejsce - MDP Raduń
2. miejsce - MDP Lipusz
3. miejsce - MDP Grabowo Kościerskie
4. miejsce - MDP Wysin
5. miejsce - MDP Osowo

Klasyfikacja generalna - MDP żeńskie:
1. miejsce - MDP Stara Kiszewa
2. miejsce - MDP Grabowo Kościerskie
3. miejsce - MDP Liniewo
4. miejsce - MDP Karsin

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.