Skrzyżowanie drogi wojewódzkiej z powiatową w kierunku Dębogór zostanie przebudowane

wtorek, 19 września 2017 r., 13:04
fot. internet/Street View

Najprawdopodobniej jeszcze w tym roku nastąpi przebudowa niebezpiecznego skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 214 z drogą powiatową w kierunku Dębogór. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku niebawem ma rozstrzygnąć przetarg i wyłonić wykonawcę tegoż zadania.

Rejon tegoż skrzyżowania to miejsce, w którym często dochodzi do zdarzeń drogowych. Przed rokiem wskutek wypadku śmierć poniosły tam aż dwie młody osoby.

- O przebudowę tego skrzyżowania wnioskowali mieszkańcy, jak i Komenda Powiatowa Policji w Kościerzynie. Rok temu w tym rejonie doszło do wypadku śmiertelnego. Podjęliśmy więc działania mające na celu doprowadzenie do modernizacji układu skrzyżowania, by zwiększyć bezpieczeństwo uczestników ruchu. Dotychczas jadąc od Dębogór jechało się jakby na wprost. Po przebudowie chcąc włączyć się do ruchu na drogę wojewódzką będzie trzeba bardziej skręcić - podkreśla Jerzy Wojewódka, kierownik Rejonu Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kartuzach.

Zgodnie z projektem przebudowa będzie polegała na zmianie geometrii wlotu drogi powiatowej poprzez uzyskanie stanu, w którym osie dróg wojewódzkiej i powiatowej będą przecinać się pod kątem prostym. Zmianie ulegnie też profil podłużny drogi powiatowej w obrębie skrzyżowania. Ponadto na wlocie (na drodze powiatowej) zaprojektowano wyspę w kształcie kropli kanalizującą ruch z kostki kamiennej w obramowaniu z krawężnika betonowego wtopionego.

Oferenci mają czas na składanie ofert do 27 września. Jeśli uda się wyłonić wykonawcę zadania, inwestycja ma zostać zrealizowana jeszcze w tym roku.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.