Kościerzyna. III Kaszubski KRWIObieg Uliczny PCK już 25 września

wtorek, 19 września 2017 r., 11:56
fot. archiwum

Będą biegać i promować honorowe dawstwo krwi. Już po raz trzeci Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Kościerzynie zaprasza bowiem miłośników biegania do wzięcia udziału w Kaszubskim KRWIObiegu. Biegi uliczne odbędą się w poniedziałek, 25 września. Tradycyjnie przygotowano dwa dystanse - 1,2 km oraz 2,4 km.

Celem Kaszubskiego KRWIObiegu Ulicznego jest promowanie aktywności fizycznej w różnych grupach społecznych i środowiskowych jako formy zdrowego stylu życia, popularyzacja i upowszechnianie biegania jako najprostszej formy rekreacji fizycznej i aktywności ograniczającej ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia, promocja czerwonokrzyskiej idei oraz przypadającego we wrześniu Światowego Dnia Pierwszej Pomocy.

W biegu może wystartować każdy bez względu na wiek, niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej i narodowości. Każdy uczestnik startuje na własną odpowiedzialność. Udział w zawodach jest bezpłatny.

Tegoroczna trzecia edycja KRWIObiegu odbędzie się w poniedziałek, 25 września. start o godz. 12. spod Parowozowni. Bieg tradycyjnie zostanie przeprowadzony na dystansie 1,2 km dla dzieci oraz 2,4 km dla młodzieży i dorosłych.

Organizatorem KRWIObiegu jest Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Kościerzynie przy współpracy ze starostą kościerskim, burmistrzem Kościerzyny oraz Wojciechem Pobłockim.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.