Kościerzyna. II Mistrzostwa Pomorza w Wyścigach Drezyn Ręcznych

piątek, 15 września 2017 r., 19:22
fot. AL

W piątek Kościerzyna już po raz drugi zamieniła się w stolicę drezyn. Było w czym wybierać, ponieważ w tutejszym Muzeum Kolejnictwa pojawiły się zarówno drezyny ręczne oraz te o napędzie rowerowym. Najważniejszym wydarzeniem były jednak II Mistrzostwa Pomorza w wyścigach Drezyn Ręcznych. O tytuł mistrza walczyło ponad 20 drużyn.

Kościerskie Muzeum Kolejnictwa stało się areną zmagań już II Mistrzostw Pomorza w wyścigach Drezyn Ręcznych.

- W tym roku również zgłosiło się ponad 20 drużyn. Cieszymy się, że ta impreza wpisała się już w ten krajobraz zmagań sportowych o charakterze także historycznym. Z jednej strony celem mistrzostw jest promowanie zdrowego stylu życia, z drugiej mają być one spotkaniem z historią. Jesteśmy w Muzeum Kolejnictwa - jedyną taką instytucją na Pomorzu, dlatego też nie tylko można wykazać się siłą, ale również zobaczyć jak kiedyś wyglądał ruch kolejowy - mówi Krzysztof Jażdżewski, dyrektor Muzeum Ziemi Kościerskiej.

Do walki stanęło ponad 20 drużyn, które zmierzyły się w czterech kategoriach: szkoły podstawowe, klasy gimnazjalne, dorośli oraz weterani. Każda z nich miała do przebycia ponad półkilometrowy odcinek. Team, który przejechał go najszybciej w swojej kategorii, sięgnął po tytuł mistrza.

- Poziom był niezwykle wyrównany. Pogodę mieliśmy w kratkę. Tym bardziej jestem pełen podziwu dla ekip biorących udział w mistrzostwach. Frekwencja wśród uczestników dowodzi tylko tego, że wynieśli oni dobre wrażenia z poprzednich mistrzostw. Już podczas promowania drugiej edycji imprezy spotkałem się z dużym entuzjazmem wśród nauczycieli i uczniów szkół - podkreśla Krzysztof Jażdżewski.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.