Telefonia IP - co musisz wiedzieć?

wtorek, 12 września 2017 r., 14:55
fot. nadesłane

Telefonia IP gwarantuje niezawodność, niskie koszty połączeń, wirtualne numery i szereg innych korzyści. Decydują się na nią w szczególności firmy międzynarodowe, osoby, które często wykonują połączenia zagraniczne. Co powinniśmy wiedzieć o telefonii IP?

Czym jest telefonia IP?

Telefonia IP jest nowoczesnym rozwiązaniem, które umożliwia wykonywanie połączeń przy pomocy łącza internetowego. Nie potrzebujemy dedykowanej linii telefonicznej, by wykonywać rozmowy. Dzięki zastosowaniu telefonii IP, mamy stałą i pełną kontrolę nad wydatkami, realizowanymi połączeniami. VoIP to także szereg korzyści, szczególnie dla firm, jak np. raportowanie połączeń, przekierowania połączeń, nagrywanie rozmów czy IVR. Możemy również utworzyć wirtualną centralę telefoniczną, co pozwoli na sprawną obsługę połączeń. W prosty sposób możemy samodzielnie skonfigurować nowoczesne funkcje. Dzięki korzyściom, które oferuje telefonia IP, usprawnimy kontakt z klientem, podniesiemy jakość usług, zwiększymy prestiż firmy, co przełoży się na wyższą sprzedaż.

Co zyskujesz wybierając telefonię IP?

Usługa VoIP gwarantuje nam przede wszystkim niskie koszty rozmów. Średnia stawka za minutę połączenia (zarówno krajowego, jak i międzynarodowego) to 0,04 zł. Jeśli wybierzemy operatora VoIP, który oferuje sekundowe naliczanie, koszty połączeń będą naprawdę niskie. VoIP pozwala na zaoszczędzenie do 90% kosztów. To świetne rozwiązanie dla międzynarodowych firm, których oddziały znajdują się w różnych częściach świata. Połączenia w obrębie sieci są darmowe. To także świetna alternatywa dla tradycyjnych sieci telekomunikacyjnych. Jeśli nasi bliscy przebywają za granicą i często wykonujemy do nich połączenia, ich koszty zostaną znacząco zredukowane. Co więcej, telefonia IP to gwarancja wysokiej jakości rozmów, dzięki wykorzystaniu łącza internetowego.

Jeśli decydujesz się na telefonię IP, praktycznie nie musisz ponosić żadnych kosztów związanych z wdrożeniem usługi - możesz wykorzystać sprzęt, który już posiadasz, np. komputer. VoIP pozwala także na integrację z systemami CRM. Wielu operatorów VoIP oferuje całodobowe wsparcie techniczne, co znacząco ułatwi nam korzystanie z sieci VoIP. Czas konfiguracji usługi to zaledwie kilka minut.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.