Przekraczanie prędkości wciąż największym zagrożeniem w Kościerskiem

wtorek, 12 września 2017 r., 11:03

Przekraczanie dozwolonej prędkości, spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych oraz nieprawidłowe parkowanie - to główne zagrożenia, jakie mieszkańcy najczęściej zaznaczają na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Tylko przez dwa wakacyjne miesiące kościerska policja odnotowała 115 zgłoszeń, z czego 43 zostało potwierdzonych.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, które wspomaga policjantów w codziennej służbie, a mieszkańcom daje możliwość łatwego przekazywania informacji o zdarzeniach wpływających na ich bezpieczeństwo. Liczba zgłaszających zagrożeń stale wzrasta.

Od 1 lipca do 31 sierpnia kościerscy funkcjonariusze odnotowali 115 zgłoszeń, z czego 43 zostało potwierdzonych.

- Głównie zgłoszenia dotyczącą przekraczania prędkości. Najczęściej zgodnie z zaznaczeniami na mapie do tych wykroczeń dochodziło w Nowej Karczmie na ulicy Starogardzkiej oraz Łubianie. Na drugim miejscu znalazło się spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym, z czego najwięcej zgłoszeń dotyczyło Parku 8 Marca w Kościerzynie. Trzecim najczęściej nanoszonym na mapę zagrożeniem było nieprawidłowe parkowanie w rejonie miasta Kościerzyna - informuje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.

71 z odnotowanych w sezonie letnim zgłoszeń zostało niepotwierdzonych, natomiast jedno potwierdzono i wyeliminowano.

- Dotyczy ono przekraczania prędkości na ulicy Kościerskiej w Starej Kiszewie. Policjanci często kontrolowali ten rejon. Kierowcy dostosowali się do przepisów. W przypadku jednak, kiedy znowu pojawią się zgłoszenia, funkcjonariusze ponownie będą reagować na te wykroczenia - podkreśla asp. Piotr Kwidziński.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa ma nie tylko być pomocnym narzędziem dla funkcjonariuszy, ale także ma służyć rzetelnemu, czytelnemu zidentyfikowaniu oraz przedstawieniu skali i rodzaju zagrożeń społecznościom lokalnym. Celem jej funkcjonowania jest przede wszystkim podniesienie poczucia bezpieczeństwa poprzez przekazywanie wiedzy o danych zagrożeniach. Na mapie można zapoznać się ze statystykami, zobaczyć zagrożone miejsca, więc każdy może również zadbać sam o siebie, na przykład omijając niebezpieczny rejon.

Funkcjonariusze zachęcają do rozsądnego korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jak to uczynić? Obejrzyj filmik instruktażowy.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.