Kolejne medale zawodników UKS Lipusz w lekkoatletyce

wtorek, 12 września 2017 r., 09:35

W sobotę, 9 września na stadionie lekkoatletycznym w Słupsku odbyły się Międzwojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w lekkiej atletyce. W zawodach brali udział zawodnicy z województwa kujawsko - pomorskiego i pomorskiego. Była to ostatnia eliminacja do Mistrzostw Polski Młodzików w lekkiej atletyce, które odbędą się 22-24 września w Białej Podlaskiej.

Zawodnicy Uczniowskiego klubu sportowego zdobyli trzy medale i kilka czołowych miejsc.

Dawid Słodki zdobył srebrny medal w pchnięciu kulą uzyskując 12,15m, co jest jego rekordem życiowym, natomiast w rzucie dyskiem zdobył medal brązowy z rezultatem 44,38m. W ostatnim rzucie Dawid posłał dysk na odległość blisko 50 m, jednak dysk uderzył w linie odgradzającą sektor rzutów i rzut został nieuznany. Ten wynik dałby naszemu zawodnikowi złoty medal.

Medal brązowy zdobył Nataniel Kopp Ostrowski w biegu na 110m ppł. Jego rezultat to 16,65s.
Jan Ebertowski zajął czwarte miejsce w rzucie oszczepem , tak nie lubiane przez sportowców, ale z nowym rekordem życiowym 48,22m.

Powyższa trójka uzyskała awans na Mistrzostwa Polski, gdzie będzie reprezentowała Uczniowski Klub Sportowy Lipusz jak również gminę Lipusz i powiat kościerski.

Amelia Żywicka zajęła w rzucie dyskiem piąte miejsce z wynikiem 28,66m i miejsce szóste w rzucie oszczepem z wynikiem 29,04m. Siódme miejsce w rzucie dyskiem dziewcząt zajęła Monika Rolbiecka, jej wynik to 23,95m.

W prowadzonej punktacji klubów nasz klub UKS Lipusz zajął 11 miejsce na 43 startujące kluby z województwa kujawsko - pomorskiego i województwa pomorskiego. W klasyfikacji naszego województwa UKS Lipusz zajął piąte miejsce.

W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików wystartowało 701 młodych lekkoatletów.