Wysin. Policyjny pościg za 21-letnim kierowcą audi

wtorek, 12 września 2017 r., 09:17
fot. archiwum

Nie zatrzymał się do kontroli. Policjanci ruszyli w pościg. Kierujący audi nie reagował jednak ani na sygnały świetlne ani dźwiękowe. Radiowóz zajechał mu drogę. Uciekinierem okazał się 21-latek. Był trzeźwy. Posiadał uprawnienia do kierowania pojazdem. Nie potrafił wytłumaczyć dlaczego uciekał.

Do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek około godziny 3. w Wysinie.

- Policjanci chcieli zatrzymać do kontroli Audi A3. Kierujący pojazdem na widok funkcjonariuszy przyspieszył. Policjanci ruszyli w pościg. Kierowca audi nie reagował jednak ani na sygnały świetlne ani dźwiękowe. Mundurowi zajechali mu drogę - relacjonuje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.

- Kierującym audi okazał się 21-letni mieszkaniec powiatu gdańskiego. Był trzeźwy. Posiadał uprawnienia do kierowania. Nie potrafił wytłumaczyć dlaczego nie zatrzymał się do kontroli - dodaje.

21-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnej izbie zatrzymań. W niedługim czasie stanie przed sądem, gdzie odpowie za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej. Grozi mu nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.