Otwarcie obwodnicy Kościerzyny z opóźnieniem

poniedziałek, 11 września 2017 r., 13:08
fot. archiwum

10 września minął termin zakończenia prac przy budowie obwodnicy Kościerzyny. Na jej otwarcie będzie trzeba jeszcze poczekać. Ostanie deszczowe miesiące wyrządziły bowiem szkody na nowym trakcie. Do naprawy pozostają między innymi rozmyte skarpy, czy uszkodzone zbiorniki retencyjne. Do użytku obwodnica ma zostać oddana na przełomie września i października.

- Termin kontraktowy zakończenia prac upłynął 10 września, natomiast nienormatywne w stosunku do poprzednich lat deszcze w lipcu i sierpniu, jak i nawałnica, która przeszła bokiem Kościerzyny spowodowały trochę zniszczeń. Trwają prace naprawcze - mówi Waldemar Chejmanowski, zastępca dyrektora ds. inwestycji oddziału GDKKiA w Gdańsku.

- Uzyskaliśmy pozwolenie na użytkowanie, jednak z uwagi na zniszczenia, które zagrażają bezpieczeństwu ruchu drogowego, nie zdecydowaliśmy się, aby otworzyć obwodnicę w tej chwili. Jeżeli prace naprawcze pójdą zgodnie z planem, otwarcie obwodnicy nastąpi na przełomie września i października - dodaje.

Przypomnijmy, że Obwodnica Kościerzyny będzie liczyć 7,6 km długości. Ominie miasto od południa, wyprowadzając ruch tranzytowy z zatłoczonego centrum miasta. W ramach tej nowej inwestycji drogowej powstaną cztery węzły: Kościerzyna Zachód (skrzyżowanie z drogą krajową nr 20 i drogą powiatową nr 2403G), Kościerzyna Południe (skrzyżowanie z drogą wojewódzką nr 214), Kościerzyna Wschód (skrzyżowanie z drogą wojewódzką nr 221) oraz Wieżyca (skrzyżowanie z obecną drogą krajową nr 20).

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.