Jednostki OSP z Dziemian i Lipusza odznaczone za walkę ze skutkami sierpniowej nawałnicy

poniedziałek, 11 września 2017 r., 12:04
fot. nadesłane/Piotr Laska

W sobotę podczas XIV Zjazdu Krajowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP odznaczono kilka jednostek OSP, których strażacy walczyli ze skutkami nawałnicy nie szczędząc sił i czasu. Z terenu powiatu kościerskiego odznaczenia trafiły do jednostek OSP Dziemiany i Lipusz.

Za nami XIV Zjazd Krajowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Na prezesa Zarządu Głównego ZOSP RP ponownie wybrano Waldemara Pawlaka. Podczas zjazdu nie mogło również zabraknąć podziękowań dla ochotników, dla których ostatnie tygodnie upłynęły pod znakiem walki ze skutkami sierpniowej nawałnicy. Strażacy-ochotnicy nie szczędzili swojego wolnego czasu ani sił na bezinteresowną pomoc poszkodowanym wskutek żywiołu.

Za ich odwagę, wierność strażackim ideałom 18 jednostek OSP z województw: wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego i pomorskiego zostało odznaczonych medalami. Z terenu powiatu kościerskiego uhonorowano jednostki OSP w Dziemianach oraz Lipuszu.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Dziemianach odznaczona została jednym z najwyższych wyróżnień przyznawanych strażakom ochotnikom - Medalem Honorowym im. Bolesława Chomicza.

- Uhonorowanie Ochotniczej Straży Pożarnej w Dziemianach Medalem Honorowym im. Bolesława Chomicza jest dużym zaszczytem dla jednostki i wielkim wyróżnieniem. To odznaczenie odbieram jako podziękowanie za walkę ze skutkami nawałnicy dla wszystkich jednostek i ochotników z gminy Dziemiany - podkreśla dh Piotr Laska, Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP w Dziemianach.

Sztandar Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipuszu został z kolei uhonorowany Srebrnym Medalem "Za zasługi dla pożarnictwa".

- Jest to dla nas duże wyróżnienie i zaszczyt, że znaleźliśmy się w gronie odznaczonych jednostek. Strażacką służbę pełnimy nie oczekując na medale i wyróżnienia, jednak cieszymy się, że dostrzeżono naszą działalność na rzecz lokalnego społeczeństwa - zaznacza dh Marek Chwarszczyński, prezes OSP Lipusz.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.