Kościerzyna. Polała się krew... w szczytnym celu

sobota, 9 września 2017 r., 12:27
fot. AL

Mundurowi krwiodawcy, ale również ci nienoszący munduru w sobotni poranek odwiedzili kościerski punkt krwiodawstwa, by podzielić się najcenniejszym lekarstwem, jakim jest krew. Płynem ratującym życiem podzielili się w ramach akcji "Sobota Mundurowych Krwiodawców".

Za nami druga z trzech tegorocznych sobót mundurowych krwiodawców.

- Podczas poprzedniej akcji punkt krwiodawstwa odwiedziło 30 osób, z czego 24 mogło oddać krew. Tym razem również już od samego początku pojawiły się chętne osoby, by oddać krew, więc mam nadzieję, że akcja będzie cieszyła się podobnym zainteresowaniem. Pracownicy stacji potwierdzają, że sobotnie akcje zdają egzamin. W ten dzień przychodzi więcej krwiodawców niż w tygodniu. Widać więc, że ludzie chętniej w weekendy oddają krew - mówi mł. kpt. Radosław Zwara, prezes Klubu HDK przy KP PSP w Kościerzynie.

Wśród osób oddających krew pojawili się zarówno stali krwiodawcy, jak i osoby, które po raz pierwszy podzieliły się cząstką siebie.

- Sobotnie akcje umożliwiają oddawanie krwi osobom, które do tej pory robiły to nieregularnie. Są też nowe osoby, które krew oddały po raz pierwszy - dodaje mł. kpt. Radosław Zwara.

Podczas sobotniej akcji do punktu krwiodawstwa zgłosiły się 22 osoby, z czego 20 oddały krew. Mundurowych krwiodawców było 17, w tym czterech strażaków PSP, 11 strażaków z OSP oraz dwie osoby z Policji.

Kolejna "Sobota Mundurowych Krwiodawców" odbędzie się 18 listopada br.

Organizatorem akcji "Sobota Mundurowych Krwiodawców" jest Klub HDK przy KP PSP w Kościerzynie oraz Oddział Terenowy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kościerzynie przy współpracy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie i działającego przy nim Klubu Honorowych Dawców Krwi.

Patronat Honorowy nad akcją objęli: Komendant Powiatowy PSP w Kościerzynie, Prezes Oddziału Rejonowego PCK w Kościerzynie oraz Przewodniczący Rejonowej Rady HDK PCK w Kościerzynie.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.