Przedszkole w Nowym Klinczu otwarte

piątek, 8 września 2017 r., 13:11
fot. internet/UG Kościerzyna

We wtorek w Nowym Klinczu odbyło się oficjalne otwarcie przedszkola w Nowym Klinczu. Jego powstanie było możliwe dzięki pozyskaniu na ten cel przez gminę Kościerzyna środków unijnych. Tym samym na terenie gminy otwarto już siódme przedszkole.

Na uroczystym otwarciu stawiły się najważniejsze osoby: dzieci korzystające z opieki przedszkolnej i ich opiekunki, ale także zaproszeni goście, którzy uczestniczyli w przygotowaniu tej inwestycji. Byli więc przedstawiciele Kuratorium Oświaty, SANEPIDu, rady gminy, Rady Rodziców, sołectwa, firm wykonujących inwestycję, organu prowadzącego oraz gospodarza: Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowym Klinczu.

Uruchomienie przedszkola w Nowym Klinczu możliwe było dzięki dofinansowaniu z funduszy europejskich w kwocie 513 963,80 zł i wkładowi własnemu gminy Kościerzyna.

Ogólne koszty realizacji projektu pt. "Dobre przedszkola w Gminie Kościerzyna" to 604 663,29 zł. Funkcjonowanie Przedszkola w Nowym Klinczu zostało dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego w ramach Działania 3.1 Edukacja Przedszkolna.

UG Kościerzyna

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.