Trzy wypadki z udziałem rowerzystów

czwartek, 7 września 2017 r., 13:58
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

W środę służby aż trzykrotnie interweniowały przy zdarzeniach drogowych z udziałem rowerzystów. W dwóch przypadkach sprawcami wypadków byli kierujący samochodami, w trzecim z kolei to rowerzysta najechał na pieszą.

Do pierwszego z tychże zdarzeń doszło około godziny 8. w Kościerzynie na ulicy Zgromadzenia ks. Zmartwychwstańców.

- Na miejcie natychmiast został skierowany patrol policji. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 17-latek jadący rowerem po drodze dla rowerów i pieszych, najechał na stojącą pieszą, która oczekiwała na możliwość przejścia przez jezdnię. 69-letnia kobieta z obrażeniami została przewieziona do szpitala. O godz. 16. oficer dyżurny otrzymał drugie zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Karsin, na ul. Długiej. Na miejsce zostali skierowani mundurowi z pobliskiego Posterunku Policji i technik kryminalistyczny. Mundurowi ustalili, że 41-letni kierujący VW podczas cofania z drogi gruntowej na ulicę, najechał na jadącego chodnikiem 11-letniego rowerzystę, który z obrażeniami trafił do chojnickiego szpitala - informuje rzecznik kościerskiej policji, asp. Piotr Kwidziński.

Dwie godziny później służby interweniowały na ulicy Wojska Polskiego w Kościerzynie. W tym przypadku, jak podaje policja, 70-letni kierujący daewoo nie zachował należytych środków ostrożności i najechał na prawidłowo jadącego przez przejście 55-letniego rowerzystę, który z obrażeniami trafił do kościerskiego szpitala.

Wszyscy uczestnicy tych wypadków byli trzeźwi. Policjanci wyjaśniają okoliczności tych zdarzeń i apelują o rozwagę.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.