Worek medali zawodników UKS Lipusz w Mistrzostwach Okręgu Pomorskiego

środa, 6 września 2017 r., 15:43

Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Lipusz 30 sierpnia wzięli udział w Mistrzostwach Okręgu Pomorskiego Młodzików w lekkiej atletyce , które zostały rozegrane na Stadionie Leśnym w Sopocie. Były to bardzo dobre mistrzostwa. Młodzi lekkoatleci wywalczyli aż osiem medali -dwa złote, pięć srebrnych i jeden brązowy - najwięcej w historii startów w Mistrzostwach Wojewódzkich.

Dawid Słodki zdobył złoty medal w rzucie dyskiem uzyskując 46,82m, drugiego zawodnika z Pucka wyprzedził o prawie 10 metrów. Jan Ebertowski również zdobył złoty medal w rzucie oszczepem posyłając oszczep na odległość 47,28m, ustanawiając przy tym rekord życiowy. Amelia Żywicka zdobyła dwa medale srebrne, w rzucie oszczepem uzyskując 30,70m oraz w rzucie dyskiem uzyskując rezultat 30,32m.

Dwa srebrne medale zdobył również Nataniel Kopp Ostrowski w biegach przez płotki. W biegu na 110m ppł uzyskał czas 16,95s, a w biegu na 200m ppł. Osiągnął wynik 29.75s co jest jego rekordem życiowym. Srebrny medal w rzucie oszczepem zdobył Krystian Domaszk, który osiągnął wynik 40,28m.
Brązowy medal w pchnięciu kulą wywalczył Dawid Słodki, który do złotego medalu w dysku dołączył brąz w kuli. Jego wynik to 11,73m.

Czwarte miejsce zajął dyskobol Maciej Błaszkowski wynikiem 36,16, natomiast miejsce piąte w rzucie dyskiem dziewcząt zajęła Monika Rolbiecka, jej wynik to 24,80 m.

W Mistrzostwach Okręgu Pomorskiego Młodzików wystartowało 450 młodych lekkoatletów reprezentujących kluby województwa. Kolejnymi zawodami Mistrzowskimi będą Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w lekkiej atletyce, które zostaną rozegrane w Słupsku, które są ostatnią eliminacją przed Mistrzostwami Polski Młodzików, które odbędą się w Białej Podlaskiej.