Będzie aktywnie, smacznie i przyjemnie - przed nami IV Festiwal Żurawiny

środa, 6 września 2017 r., 14:58
fot. archiwum

Zupa żurawinowa, specjalnie na tę okazję pędzone piwo, Rajd Rowerowy "Szlakiem Kaszubskiej Żurawiny", występy artystyczne, pokazy gotowania na żywo i wiele innych atrakcji czekają na wszystkich uczestników IV Festiwalu Żurawiny, który już w ten weekend zagości w Dobrogoszczy

Kaszubskie Stowarzyszenie Agroturystyczne "Kościerska Chata" zaprasza na czwartą edycję Festiwalu Żurawiny. Na wszystkich uczestników dwudniowego święta żurawiny czekają nie lada atrakcje. Festiwal zainauguruje Rajd Rowerowy Szlakiem Kaszubskiej Żurawiny z darmowym zwiedzaniem najpiękniejszych zakątków powiatu kościerskiego, .licznymi niespodziankami wraz z poczęstunkiem oraz wizyta studyjna na bagnach.

- Jeśli ktoś nigdy nie chodził po łóżku wodnym, będzie miał ku temu okazję właśnie podczas wizyty studyjnej na bagnach w sobotę o godz. 16. w Zieleninie w gospodarstwie Stanisława Małachowskiego. Będziemy zbierać żurawinę, przygotowywać potrawy, jak również mówić o tym, jak zachowywać się na bagnach - mówi Halina Rogińska, prezes Kaszubskiego Stowarzyszenia Agroturystycznego "Kościerska Chata"

Nie zabraknie też wielu innych niespodzianek. Finał dnia z muzyką i ogniskiem. Niedzielny dzień imprezy to promocja żurawiny nad jeziorem Dobrogoszcz w Dobrogoszczy.

- Uczestnicy festiwalu będą mieli okazję zobaczyć pokaz gotowania w wykonaniu czterech kucharzy. Tradycyjnie nie zabraknie zupy żurawinowej, ale też żeberek z żurawiną i wiele innych żurawinowych przysmaków. Na każdego uczestnika czekają zakładki do książek, każde dziecko otrzyma z kolei specjalną nagrodę - podkreśla Halina Rogińska.

Ta część festiwalu upłynie więc pod znakiem licznych konkursów, w tym kulinarnego na najlepszą potrawę z żurawiny, zabaw, pokazu gotowania na żywo, występów artystycznych i koncertów. Specjalną atrakcję przygotowano też dla uczestników płci męskiej.

- Tym razem przygotowaliśmy specjalną niespodziankę dla mężczyzn. Gościem specjalnym festiwalu będzie Łukasz Dusza, założyciel marki Time for Design, doradca wizerunkowy, stylista. Zawodowo grzebie w męskich szafach i chodzi z mężczyznami na zakupy, aby poprzez wizerunek wspierać ich cele zawodowe i prywatne. Podczas festiwalu opowie o tym, czym tak naprawdę jest wizerunek, jakie są najważniejsze błędy wizerunkowe i jak i nie popełniać - podaje prezes Kościerskiego Stowarzyszenia Agroturystycznego "Kościerska Chata".

Jednym słowem, w najbliższy weekend warto wybrać się do gminy Kościerzyna, by wziąć udział w IV Festiwalu Żurawiny.

- Te dwa dni będzie można spędzić aktywnie, smacznie i przyjemnie. Warto być z nami. Będzie mnóstwo atrakcji - podsumowuje i zachęca Halina Rogińska.

IV Festiwal Żurawiny jest organizowany ze środków samorządu w ramach obchodów 25-lecia gminy Kościerzyna. Partnerami są także między innymi Lokalna Organizacja Turystyczna "Serce Kaszub", sołectwo Dobrogoszcz oraz Stary Browar Kościerzyna, który specjalnie z okazji festiwalu warzy specjalne piwo.

Z programem imprezy można zapoznać się tutaj.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.