Australijczyk uciekał policji, bo spieszył się na samolot, którym miał lecieć następnego dnia

środa, 6 września 2017 r., 10:10
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Przekroczył prędkość. Nie zatrzymał się do kontroli. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Po kilku kilometrach funkcjonariusze zatrzymali toyotę, którym kierował 46-letni Australijczyk. Jak tłumaczył, spieszył się na samolot, którym miał lecieć następnego dnia. Za niezatrzymanie się do kontroli, grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek ok. godz. 14. na ul. Kaszubskiej w Łubianie policjanci chcieli zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę toyoty, który przekroczył prędkość.

- Kierowca zlekceważył jednak sygnały świetlne i dźwiękowe, przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Mężczyzna został zatrzymany po kilku kilometrach. Kierującym okazał się 46-letni obywatel Australii, który tłumaczył, że spieszy się na samolot, którym miał lecieć następnego dnia - informuje asp. Piotr Kwidziński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.

- Mężczyzna popełnił przestępstwo niezatrzymania się do kontroli, za co grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. Sprawca został już przesłuchany i usłyszał zarzuty dotyczące niezatrzymania się do kontroli. 46-latek noc spędził w policyjnym areszcie. Odpowie również za popełnione wykroczenia drogowe - dodaje.

W środę sąd ma zadecydować o jego dalszym losie.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.