Zaginiony 33-latek odnaleziony dzięki wspólnej akcji służb

wtorek, 5 września 2017 r., 11:39
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Zaniepokojona rodzina w poniedziałkowy wieczór zgłosiła zaginięcie 33-latka, który kilka godzin wcześniej wyszedł z domu i udał się w nieznanym kierunku. W poszukiwania mężczyzny zaangażowali się policjanci, strażacy i strażnicy leśni. Po około dwugodzinnej akcji odnaleziono mieszkańca powiatu kościerskiego.

W poniedziałek przed godziną 21.00 policjanci z Kościerzyny zostali powiadomieni, że kilka godzin wcześniej wyszedł z domu rodzinnego 33-letni mężczyzna i udał się w nieznanym kierunku.

- Funkcjonariusze natychmiast zorganizowali poszukiwania. Zapadające ciemności i intensywne opady deszczu mogły uniemożliwić odnalezienie zaginionego. Kilkunastu policjantów wspólnie ze strażakami i strażnikami leśnymi poszukiwało mężczyzny w pobliżu miejsca, z którego wyszedł. Ze względu na rozległy teren leśny, na którym prowadzono działania, wykorzystano psa służbowego i kamerę termowizyjną, którą dysponowali strażacy - relacjonuje asp. Piotr Kwidziński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.

- Metr po metrze zaczęto przeszukiwanie kompleksu leśnego w kilku kierunkach jednocześnie. Około godziny 23. jeden z patroli nieopodal miejscowości Struga odnalazł poszukiwanego 33-latka. Funkcjonariusze udzielili mu pomocy przedmedycznej. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala i przebywa w nim na obserwacji - podsumowuje.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.