Bezpieczna droga do szkoły

wtorek, 5 września 2017 r., 11:09
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Wraz z pierwszym dzwonkiem ruszyła policyjna akcja "Bezpieczna droga do szkoły". W związku z tym funkcjonariusze ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie prowadzą wzmożone kontrole w okolicach szkół i na drogach dojazdowych.

Mundurowi sprawdzają właściwe oznakowania przejść dla pieszych oraz czy kierowcy oraz piesi respektują zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ponadto spotykają się z uczniami, by przypomnieć im zasady bezpieczeństwa.

- W pierwszym dniu nauki mundurowi gościli w Szkole Podstawowej 2 w Kościerzynie. Podczas spotkania policjanci omówili zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pamiętajmy, żeby dziecko było bezpieczne podczas drogi do szkoły, rodzic/opiekun musi je odpowiednio do tego przygotować. Policjanci przypominają i apelują, aby każdy pieszy wyposażony był w element odblaskowy - podkreśla asp. Piotr Kwidziński z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.

- Przypominamy, że zgodnie z przepisami pieszy (bez względu na wiek) poruszający się po zmierzchu poza terenem zabudowanym, ma obowiązek używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych użytkowników dróg - dodaje.

Funkcjonariusze zapowiadają również wzmożone kontrole drogowe w pierwszych tygodniach września.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.