Kościerzyna. Wybił szybę w sklepie - 17-latek z zarzutem uszkodzenia mienia

wtorek, 5 września 2017 r., 09:39
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Nastoletni mieszkaniec Kościerzyny odpowie za wybicie witryny sklepowej na terenie miasta. 17-latek usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Czyn, którego miał się dopuścić, zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat pięciu.

Zgłoszenie o zdarzeniu kościerscy policjanci otrzymali w połowie sierpnia.

- Do komendy zgłosił się właściciel jednego ze sklepów, który powiadomił o uszkodzeniu witryny sklepowej. Straty oszacował na 1.000 zł. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy przeprowadzili oględziny. Funkcjonariusze przesłuchali świadków, zabezpieczyli ślady. Operacyjne działania kryminalnych doprowadziły do ustalenia i zatrzymania sprawcy, którym okazał się 17-latek, mieszkaniec Kościerzyny - informuje rzecznik kościerskiej policji, asp. Piotr Kwidziński.

Nastolatek został zatrzymany w niedzielę. Trafił do policyjnego aresztu. W poniedziałek usłyszał zarzut
uszkodzenia mienia, za co grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.