Biesiada Rolna w Garczynie

niedziela, 3 września 2017 r., 10:05
fot. AL

Na przełomie sierpnia i września w gminach całego kraju rolnicy i mieszkańcy spotykają się aby wziąć udział w imprezach dożynkowych. Nie inaczej było w gminie Liniewo, gdzie w sobotę w Garczynie odbyły się uroczystości, w czasie których dziękowano za tegoroczne plony. Poza dziękczynnym nabożeństwem, czy symbolicznym dzieleniem się chlebem, nie zabrakło również wielu typowo festynowych atrakcji.

Tradycyjnie uroczystą mszą świętą dziękczynną rozpoczęło się wspólne, gminne dziękowanie za tegoroczne plony gminy Liniewo. W tym roku gospodarzem biesiady był Garczyn. Po nabożeństwie wszyscy uczestnicy na czele z orkiestrą dętą LinStart przemaszerowali barwnym korowodem na miejscowy stadion.

Tam nastąpiło oficjalne otwarcie biesiady przez wójta gminy Liniewo Mirosława Warczaka i przewodniczącego Rady Gminy Liniewo Wiesława Szarmacha

- To wy drodzy rolnicy jesteście prawdziwą solą tej ziemi. To właśnie od was, waszego zaangażowania i starania zależą kolejne plony te materialne i duchowe. Życzę wam wszystkiego, co najlepsze: szczęścia, satysfakcji w życiu osobistym i zawodowym, a nade wszystko bardzo dobrej i fantastycznej zabawy, uśmiechu i dobrego samopoczucia - mówił wójt gminy Liniewo, Mirosław Warczak.

Na ręce gospodarzy gminy starostowie dożynek Renata i Leszek Mielewczykowie złożyli także bochen chleba, który zgodnie z tradycją został podzielony wśród wszystkich biesiadników.

Dożynki był też doskonałą okazją do wręczenia nagród laureatom gminnego konkursu Piękna Wieś. Po nagrodach nadszedł czas na zabawę. Na scenie zaprezentowali się kapela Buffet z Kartuz, Fakir Slavio, czy Gabi Gold. Nie zabrakło też pokazu żonglerki, wirtualnej strzelnicy czy konkursów dla biesiadników. Wspólne świętowanie zwieńczyła zabawa taneczna z zespołem "Acord".

Wyniki konkursu "Piękna Wieś 2017"

Kategoria wieś:
I miejsce - Stefanowo
II miejsce - Głodowo
III miejsce - Deka

Kategoria zagroda rolnicza:
I miejsce - Danuta Wenta z miejscowości Płachty
II miejsce - Iwona Bławat z Głodowa
III miejsce - Elżbieta Niemczyk z Głodowa

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.