82-latek zgubił się w lesie - pomogli policjanci

czwartek, 31 sierpnia 2017 r., 12:25
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Poszedł na grzyby i przez kilka godzin nie wracał do domu. Jak się okazało, 82-letni mężczyzna zgubił się w lesie. Odnaleźli go policjanci. Funkcjonariusze apelują o rozwagę osoby udające się do lasu, by miały przy sobie telefon komórkowy, co w razie potrzeby ułatwi skontaktowanie się z nimi i ich odnalezienie.

W środę po godzinie 13. kościerscy policjanci zostali powiadomieni o tym, że 82-latek wybrał się na grzyby i nie wracał z lasu przez kilka godzin. Wcześniej taka sytuacja, jak informowała rodzina mężczyzny, nigdy się nie zdarzała.

- Policjanci natychmiast rozpoczęli akcję poszukiwawczą. Wszyscy funkcjonariusze policji otrzymali informację o zaginięciu 82-latka i jego rysopis. Mundurowi z psem służbowym przeszukiwali lasy wokół Kościerzyny. Przed godz. 16. funkcjonariusze w wyniku podjętych czynności poszukiwawczych na terenie leśnym znaleźli poszukiwanego mężczyznę. 82-latek mówił, że zagubił się w lesie. Odnaleziony mężczyzna cały i zdrowy trafił do rodzinnego domu - informuje asp. Piotr Kwidziński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.

Jak dodaje, policjanci apelują o rozwagę osoby udające się do lasu, by miały przy sobie telefon komórkowy, co w razie potrzeby ułatwi skontaktowanie się z nimi i ich odnalezienie.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.