Ostatni wakacyjny weekend z "Weselem", Czadomanem i dożynkami

czwartek, 31 sierpnia 2017 r., 09:46

Przed nami ostatni wakacyjny weekend. Na muzyczne pożegnanie lata zaprasza Kościerski Dom Kultury. W piątek na kościerskim rynku odbędzie się bowiem koncert życzeń oraz występ gwiazdy disco polo Czadomana. Ponadto przed nami finał tegorocznej akcji Narodowego Czytania oraz święto plonów gmin Kościerzyna i Liniewo.

Piątek

Zakończenie lata w Kościerzynie z Czadomanem
Wakacje dobiegają końca, więc czas na ich oficjalne zakończenie. Muzycznie żegnać lato będą mieszkańcy Kościerzyny. W piątkowy wieczór na kościerskim rynku odbędzie się ostatni letni koncert. Na scenie pojawi się Private Dancer Cover Band, który zagra na życzenie publiczności. Zwieńczeniem muzycznego wieczoru będzie koncert Czadomana - gwiazdy Disco Polo.

Muzyczny Weekend w Tawernie Żeglarskiej we Wdzydzach
Przed nami kolejny koncertowy weekend w Tawernie Żeglarskiej we Wdzydzach. W piątek wystąpi Piotr Szwartfeger w wersji akustycznej, z kolei w sobotę na estradzie zaprezentuje się rockowy zespół Alternatywa. Wszystkie koncerty rozpoczynają się o godz. 21. Wstęp wolny.

Sobota

Narodowe Czytanie w Skorzewie
Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: "Trylogię" Henryka Sienkiewicza oraz "Lalkę" Bolesława Prusa. W ubiegłym roku Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda rozpoczęli Narodowe Czytanie "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza w warszawskim Ogrodzie Saskim. Przez ponad 11 godzin powieść Sienkiewicza czytali znani aktorzy. W całej Polsce i za granicą "Quo vadis" przeczytano w ponad 2200 miejscach.

Lekturą Narodowego Czytania w 2017 roku jest "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego. Finał tegorocznej akcji odbędzie się w sobotę i będzie miał miejsce także na terenie powiatu kościerskiego. W Skorzewie akcja odbędzie się o godzinie 10. w Bibliotece Publicznej i Szkolnej. Wyznaczeni uczniowie gimnazjum przeczytają fragment "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego. W spotkaniu uczestniczyć będą chętni gimnazjaliści oraz dorośli.

Narodowe Czytanie w Wielkim Klinczu
W miejscowości Wielki Klincz tegoroczna akcja odbędzie się w bibliotece szkolnej. W programie: przywitanie uczestników i gości, przybliżenie biografii Stanisława Wyspiańskiego, czytanie wybranego fragmentu "Wesela" przez uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum, szkoły średniej oraz studentów, wystawa prac plastycznych pod hasłem: "Wesele oczami nastolatka". Start godz. 10.

Dożynki gminy Kościerzyna
Tradycyjne wieńce dożynkowe, a także koncert Ivana Komarenko. Te i inne atrakcje czekać będą na uczestników Dożynek Gminy Kościerzyna, które w tym roku odbędą się w sobotę w Niedamowie. Wspólne świętowanie rozpocznie się mszą świętą w kościele pw. św. Mikołaja w Niedamowie, po której uczestnicy dożynek przemaszerują na plac przy miejscowej szkole podstawowej, gdzie odbędą się dalsze uroczystości. W programie między innymi: konkurs na najpiękniejsza koronę żniwną, loteria fantowa, czy występy artystyczne. Gwiazdą wieczoru będzie Ivan Komarenko. Po koncercie zaplanowano zabawę taneczną z zespołem And-Daro.

Biesiada Rolna w Garczynie
Gospodarzem tegorocznej Biesiady Rolnej, czyli święta rolników gminy Liniewo, będzie Garczyn. Uroczystości rozpoczną się mszą święta w tamtejszym kościele o godzinie 16. W programie imprezy także: ogłoszenie wyników konkursu "Piękna Wieś", pokaz żonglerski i spotkanie z wężem i zespołem Fakir Slavio, strzelnica wirtualna, konkursy dla dzieci i dorosłych, występ kapeli Buffet z Kartuz. Gwiazdą wieczoru będzie Gabi Gold. Po koncercie zabawa taneczna z zespołem "Acord".

Niedziela

Turniej Streetball Open
Wszystkich miłośników koszykówki PSB Mrówka Kościerzyna, zaprasza na Turniej Streetball Open, który odbędzie się w najbliższą niedzielę na Orliku przy ZSP nr 2 w Kościerzynie. W rywalizacji udział mogą brać drużyny trzyosobowe + zawodnik rezerwowy. Zapisy oraz szczegóły turnieju u animatorów na Orliku przy ZSP nr 2 bądź w dniu zawodów. Organizatorami zawodów są: miasto Kościerzyna, PSB Mrówka Kościerzyna, Kościerski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.