Pojazdy szynowe na znaczkach pocztowych w Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie

środa, 30 sierpnia 2017 r., 10:00
fot. nadesłane/UM Kościerzyna

Do 30 listopada w Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie można oglądać wystawę "Kolej na znaczku pocztowym". Wystawa przedstawia głównie pojazdy szynowe z całego świata oraz związane z nimi historie. Eksponowane znaczki pochodzą ze zbiorów Grzegorza Wodczaka.

Wystawa czasowa "Kolej na znaczku pocztowym" już od tygodnia kusi miłośników różnorakich pojazdów szynowych oraz historii kolei. Podczas otwarcia ekspozycji muzealnej, czego dokonał burmistrz Michał Majewski, o swojej pasji zbierania znaczków opowiedział kościerski filatelista Grzegorz Wodczak. To właśnie z jego zbiorów pochodzą eksponowane w Muzeum Kolejnictwa znaczki.

Historię pojazdów szynowych z całego świata oraz związana z nimi dzieje zamieszczone na znaczkach pocztowych można oglądać w muzeum do 30 listopada.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.