Kościerzyna. 19-latek stracił prawo jazdy

środa, 30 sierpnia 2017 r., 09:36
fot. archiwum

Zatrzymaniem prawa jazdy zakończyła się przejażdżka dla 19-latniego kierującego VW Golfem. Nastolatek znajdował się bowiem w stanie po użyciu alkoholu.

Do zatrzymania doszło we wtorek tuż po północy na ulicy Przemysłowej w Kościerzynie.

- Policjanci zatrzymali do kontroli VW Golfa na niemieckich numerach rejestracyjnych. Za kierownicą pojazdu siedział 19-letni mieszkaniec gminy Nowa Karczma. Młody kierowca wydmuchał 0,42 promila alkoholu, a więc znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy kategorii B - podaje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie, asp. Piotr Kwidziński.

Funkcjonariusze po raz kolejny przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Policjanci apelują do kierowców, którzy są niepewni co do swojego stanu trzeźwości, aby przed siadaniem za kierownicę odwiedzić komisariat i poddać się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.