Kościerzyna. Dopóki stoją góry... - niezwykły koncert w wykonaniu kościerskiej młodzieży

wtorek, 29 sierpnia 2017 r., 08:58
fot. AL

Na wszystkich tych, którzy w poniedziałkowy wieczór zasiedli na widowni Sali Szopińskiego czekała muzyczna uczta w wykonaniu młodych kościerskich talentów pod okiem i przy akompaniamencie Konrada Mastyło. Na scenie rozbrzmiewały melodie filmowe, utwory Marka Grechuty czy Zbigniewa Wodeckiego. Młodych artystów zasłużenie nagrodzono gromkimi brawami i owacjami na stojąco.

Ponad 20 młodych kościerskich talentów otrzymało zaproszenie na specjalne warsztaty pod okiem Konrada Mastyło - pianisty, kompozytora, wykładowcy Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, wykonawcy muzyki do wielu znanych filmów i seriali. Przez trzy tygodnie wakacji wspólnie dobierali repertuar, szkolili wokal, ruch sceniczny, by później móc zaprezentować swój talent szerszej publiczności.

Efektem tej pracy był poniedziałkowy koncert "Dopóki stoją góry...", który odbył się przy pełnej sali. Na tych, którzy w ten wieczór zasiedli na widowni Sali Szopińskiego, czekała niezwykła podróż po świecie muzyki.

Kościerska młodzież zaprezentowała bowiem wyjątkowy spektakl wokalno - filmowy. Ze sceny rozbrzmiewały między innymi takie utwory, jak: Rzeka marzeń, Melancholijna piosenka o szczęściu, Bombonierka, Zacznij od Bacha, czy Kołysanka dla E.T. Młodzi artyści dali popis swoich zdolności, a ich występy nagradzane były gromkimi brawami i owacjami na stojąco.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.