Gm. Nowa Karczma. Świętowali złote gody

poniedziałek, 28 sierpnia 2017 r., 13:50
Anna i Kazimierz Głowaccy Anna i Kazimierz Głowaccy fot. nadesłane/USC Nowa Karczma

W ostatnim czasie dwie pary z terenu gminy Nowa Karczma świętowały 50. rocznice ślubu. Z tej okazji Anna i Kazimierz Głowaccy oraz Anna i Tadeusz Gawlikowie zostali odznaczeni medalem "Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie", a władze gminy przybyły do do nich z najserdeczniejszymi życzeniami i upominkami.

Półwieczną miłością mogą poszczycić się kolejne dwie pary z terenu gminy Nowa Karczma. Anna i Kazimierz Głowaccy z Nowej Karczmy oraz Anna i Tadeusz Gawlikowie z Lubania w ostatnim czasie świętowali 50. rocznice zawarcia związku małżeńskiego.

Anna i Kazimierz Głowaccy wychowali córkę oraz doczekali się dwojga wnucząt, z kolei Anna i Tadeusz Gawlikowie wychowali dwoje dzieci.

Tradycyjnie złotych jubilatów odwiedzili przedstawiciele lokalnego samorządu. Najważniejszym i najprzyjemniejszym momentem spotkania było wręczenie jubilatom pamiątkowych medali przyznanych przez samego Prezydenta RP, Andrzeja Dudy. W jego imieniu wręczył je wójt gminy Nowa Karczma Andrzej Pollak.

Poza gospodarzem gminy, do świętujących par z pamiątkowymi dyplomami, upominki rzeczowymi, wiązankami kwiatów wraz z najlepszymi życzeniami zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności, długich i spokojnych lat życia przybyli także Przewodniczący Rady Gminy Ryszard Kleinszmidt, kierownik USC w Nowej Karczmie Wioleta Czarnowska oraz sołtysi Krystyna Mach (sołtys Nowej Karczmy) i Mirosław Puzdrowski (sołtys Lubania).

AL
info. USC Nowa Karczma

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.