Wikingowie po raz kolejny opanowali Wdzydze

niedziela, 27 sierpnia 2017 r., 14:30
fot. AL

Wikingowie po raz kolejny opanowali Wdzydze. W sobotę i niedzielę w Zajeździe u Sołtysa odbyło się bowiem wyjątkowe spotkanie z historią i archeologią. Na podróż w czasie do średniowiecznej wioski wikingów wszystkich chętnych zaprosiła drużyna Niflheim.

Każdy kto w najbliższy weekend odwiedził Wdzydze miał okazję przeżyć wyjątkową podróż dziesięć wieków wstecz. Wszystko za sprawą imprezy "Wdzydze Wikingów - spotkania z historią i archeologią", które już po raz piąty na terenie gminy Kościerzyna zorganizowała Drużyna Odtwórstwa Historycznego "Niflheim" z Łubiany.

- Poprzez naszą imprezę chcemy dać okazję do spotkania ludziom parającym się odtwórstwem historycznym, w tym wypadku dokładnie kultury skandynawskiej okresu IX - XI w. Chcemy też pokazać mieszkańcom i turystom perspektywy życia w minionych wiekach i zainteresować ich historią, która w tym wypadku jest namacalna i żywa. Zainteresowanie tym wydarzeniem jest duże, zwłaszcza wśród rodzin z dziećmi, dla których stroje, obozowiska, a szczególnie pokazy walk i możliwości poszczególnych broni są czymś bardzo ciekawym. Dzięki tego typu imprezom powiększa się też środowisko rekonstruktorów, którzy zaciekawieni tym, co działo się na imprezie trafiają do naszej bądź innych drużyn odtwórczych - podkreślał Rajmund Knitter, szef stowarzyszenia Niflheim.

Przez dwa dni, zarówno na rekonstruktorów jak i na zwiedzających, czekało morze atrakcji. Odbyły się pokazy walki, konkursy dla publiczności, zabawy dla dzieci, konkurs kulinarny i na najlepszy strój, turniej Kubb, pokazy formacji bojowych, starcia współczesnych wikingów i turniej walk indywidualnych wojowników na zasadach bohurtowych oraz widowisko historyczne - zdobywanie grodu - zakończone bitwą.

W sobotni wieczór odbyły się także koncerty grup: ROD i Netherfell oraz pokaz "fire show".

Organizatorami Wdzydzkiegi spotkania z historią byli: Stowarzyszenie Odtwórców Historycznych Drużyny "Niflheim", Gmina Wiejska Kościerzyna oraz Zakład Kultury, Sportu i Turystyki Gminy Kościerzyna.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.