Ostatni weekend sierpnia w powiecie kościerskim - sprawdź, gdzie się wybrać

czwartek, 24 sierpnia 2017 r., 11:59
fot. nadesłane

Koncert w rytmach rocka z akcją dla Kubusia, dożynki w Starej Kiszewie, spotkanie z Wikingami we Wdzydzach - to propozycje na spędzenie najbliższego weekendu w powiecie kościerskim. Sprawdź, co się będzie działo i zdecyduj, gdzie się wybrać.

Piątek

Piknik Niebieski
W piątek w godz. 15-18 w parku w Centrum Kultury Kaszubskiej "Strzelnica" w Kościerzynie odbędzie się czwarty piknik, organizowany w ramach kampanii "Kolory trzeźwości i bezpieczeństwa". W programie imprezy grill, dmuchany plac zabaw, konkursy, gry zręcznościowe, wata cukrowa, fotobudka, kącik malucha, animatorzy, pokazy policyjne. Organizatorzy przewidzieli również wiele konkursów z atrakcyjnymi nagrodami.

Koncert "Uzależnieni? Tylko od muzyki"
Rada Seniorów Miasta Kościerzyna zaprasza w piątek na muzyczne spotkanie na kościerskim Rynku "Uzależnieni? Tylko od muzyki". Na scenie w wersji rockowej zaprezentuje się Big Band Freddens oraz soliści: Justyna Bielawa, Paweł "Jimmy" Dziemiński, Maksymilian Pluto-Prądzyński, Adam Wiese i Tomasz Czapla. Ponadto w programie także występ zespołu Water Jug. Start wydarzenia: godz. 19. Tegorocznej edycji imprezy przyświeca także cel charytatywny. Między występami odbędzie się bowiem licytacja, z której dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację dla młodego mieszkańca Kościerzyny - 13-letniego Kuby.

Pożegnanie Lata w Tawernie we Wdzydzach
Tawerna żeglarska we Wdzydzach zaprasza na koncertowe zakończenie lata w rytmach rocka. W piątek o godz. 21 na estradzie zaprezentuje się grupa Banau, natomiast w sobotę o godz. 21 - White Room. Wstęp darmowy.

Sobota

Wdzydze Wikingów - spotkania z historią i archeologią W sobotę i niedzielę Wdzydze Kiszewskie opanują po raz kolejny Wikingowie. Odbędzie się tam po raz piąty impreza "Wdzydze Wikingów - spotkania z historią i archeologią". Jej początek zaplanowano w sobotę na godz. 13 na terenie Zajazdu u Sołtysa. W jej trakcie zobaczyć będzie można m.in. dawne obozowiska wikingów, poznać ich zwyczaje i przekonać się, jak toczyli boje. Emocjonujących rozgrywek będzie wiele. W programie m.in. kręgi honoru i kręgi zdrady, konkurs kulinarny i na najlepszy strój, turniej Kubb, pokazy formacji bojowych, a także prelekcja historyczna poświęcona grodzisku w Chmielnie. Rekonstruktorzy zmierzą się też w teście Wikinga. Publiczność będzie też podziwiać starcia współczesnych wikingów i turniej walk indywidualnych wojowników na zasadach bohurtowych. O godz. 18 uczestnicy imprezy obejrzą widowisko historyczne zakończone bitwą. Pierwszy dzień zakończą koncerty grup ROD i Netherfell, a po nich fire show. W niedzielę od godz. 13 będzie można podziwiać Wikingów w walkach indywidualnych, a następnie walki drużynowe w "piątkach".

Darmowy spacer z przewodnikiem po Kościerzynie
Burmistrz Miasta Kościerzyna serdecznie zaprasza w każdą sobotę od 1 lipca do 2 września 2017 r. włącznie w godzinach 11. - 13. do wspólnego zwiedzania z przewodnikiem najpiękniejszych zakątków Kościerzyny. W darmowych, miejskich spacerach z przewodnikiem wziąć udział może każdy turysta albo mieszkaniec miasta, który pragnie odkryć na nowo historię swojej okolicy. Spotykamy się na kościerskim rynku przy wejściu do Muzeum Ziemi Kościerskiej (ul. Rynek 9). Darmowe wycieczki z przewodnikiem to dobry pomysł na aktywne spędzenie wolnego czasu i poznanie ciekawostek dotyczących różnych zakątków - ulic, parków i atrakcji miasta. Trasy wędrówek związane są z historią, architekturą, przestrzenią kulturową miasta oraz biografią osób, które się tu urodziły bądź połączyły swoje losy z danym miejscem.

Dożynki w Starej Kiszewie
W sobotę o godz. 16 mszą św. dziękczynną w kościele w Starej Kiszewie rozpoczną się dożynki parafialne połączone z festynem. Po mszy, o godz. 17 uczestnicy dożynkowej zabawy będą mogli zobaczyć spektakl pt. "Kapryśna Królewna" w wykonaniu ŚDŚ Konarzyny. Oficjalne otwarcie imprezy nastąpi o godz. 17.15. W programie m.in. zespół "Cantate Deo" z Dziemian, schola "Iskierki", zespół "Angelicus", "Apostolskie Nutki", zespół "W Starym Stylu" ze Skarszew oraz zespół folklorystyczny "Koronicki" z Ukrainy. O godz. 22 rozpocznie się zabawa taneczna, która potrwa do godz. 2. Dożynkom towarzyszyć będzie także część sportowo rekreacyjna - zawody kajakowe oraz rozgrywki siatkarskie. Na imprezie nie zabraknie punktów gastronomicznych oraz loterii fantowej. Dochód z imprezy przeznaczony zostanie dla dzieci biednych i chorych z terenu parafii.

Piknik Rodzinny w Szponie
W sobotę o godz. 16 na boisku rekreacyjnym w Szponie odbędzie się piknik rodzinny. W programie spektakl "Koziołek nie matołek", wspólne gry i zabawy, zjeżdżalnia, poczęstunek, biesiada przy ognisku.

Niedziela

Dożynkowe msze św. w Dziemianach i w Lipuszu
W związku z nawałnicą z nocy z 11 na 12 sierpnia zabawę dożynkową w Lipuszu odwołano. Dożynkowe obchody ograniczone zostały do mszy św. dziękczynnej w kościele pw. św. Michała Archanioła w Lipuszu. Odprawiona zostanie o godz. 9.30. Uroczysta msza św. dożynkowa odprawiona zostanie również w kościele parafialnym w Dziemianach. Odbędzie się o godz. 15.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.