Drużyna Jareks Grabowo straciła w pożarze budynek szatni i całe wyposażenie

środa, 23 sierpnia 2017 r., 11:34
fot. nadesłane/ Bartłomiej Kowalewski

We wtorkowe popołudnie pożar doszczętnie zniszczył budynek szatni i sanitariatów, należący do drużyny Jareks Grabowo. Zespół piłkarski stracił zaplecze i całe wyposażenie boiska.

Zgłoszenie o pożarze strażacy otrzymali około godz. 17.45. Po przybyciu na miejsce ogień trawił już cały budynek. Starty oszacowano na 100 tys. zł.

W akcji gaśniczej uczestniczyły jednostki OSP Nowa Karczma, OSP Grabówko, OSP Grabowo oraz JRG Kościerzyna. Dotąd nie ustalono przyczyny pożaru, wyjaśni ją policyjne śledztwo.

Z obiektu korzystają zawodnicy LKP Jareks Grabowo, którzy grają w pomorskiej A klasie od 2002 roku. Domek członkowie klubu własnoręcznie wybudowali przed 15 laty, dwa lata temu przy wsparciu gminy obiekt zmodernizowano.

- Wczoraj wieczorem dla naszego klubu stała się mała tragedia. Spłonęła szatnia z całym dobytkiem klubu. Dwa lata temu przy wsparciu gminy ją wyremontowaliśmy, zrobiono dach, zamontowano prysznice, umywalki, toalety. To był bardzo ładny domek o powierzchni 9 na 6 metrów i naprawdę fajna szatnia - opowiadał Bartłomiej Kowalewski, prezes klubu.

- Ogień zniszczył wszystko, nic nie dało się uratować. W jednej szatni widać jeszcze kabinę prysznicową, ale jest popalona i nie będzie nadawać się do użytku. Ocalała część piłek, ale w środku było całe wyposażenie boiska - siatki, chorągwie, oznaczenia, sprzęt. Nie będzie nic do odzyskania - dodaje prezes.

Zawodnicy grabowskiej drużyny dopiero rozpoczęli nowy sezon. W przyszłym tygodniu mieli rozegrać na swoim boisku mecz, nie wiadomo jednak, czy zespół bez zaplecza będzie mógł nadal grać w lidze. Klub czeka na decyzję związku.

Niewykluczone, że Jareks Grabowo będzie potrzebować wsparcia przy odbudowie swojego zaplecza. O możliwości pomocy poinformujemy.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.