IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami

wtorek, 22 sierpnia 2017 r., 15:51

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed intensywnymi opadami deszczu, które we wtorkowe popołudnie i wieczór mają wystąpić na Pomorzu. Lokalnie opady mają wynieść do 50 mm.

- Prognozuje się wystąpienie przelotnych opadów deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów miejscami od 20 mm do 35 mm, lokalnie 50 mm. Najwyższe sumy opadów są spodziewane w powiatach północnych województwa oraz w rejonie Zatoki Gdańskiej - ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Prawdopodobieństwo wystąpienia opadów szacuje się na 85 proc.

W związku z wydaniem ostrzeżenia pierwszego stopnia, przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana jest ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Komunikat obowiązuje do północy.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.