Kościerzyna-Rybaki. Nietrzeźwy 42-latek kierował passatem - zareagowali inni kierowcy

poniedziałek, 21 sierpnia 2017 r., 10:42
fot. archiwum

Zatrzymaniem prawa jazdy i odholowaniem samochodu zakończyła się dla 42-letniego mężczyzny przejażdżka VW Passatem pod wpływem alkoholu. Jego zachowanie na drodze zaniepokoiło innych użytkowników ruchu, którzy powiadomili o tym policję.

W piątek dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie otrzymał zgłoszenie o tym, że kierujący VW Passatem na gdańskich numerach rejestracyjnych jadąc trasą Rybaki-Kościerzyna może znajdować się w stanie nietrzeźwości.

- Na miejsce natychmiast skierowano policjantów, którzy zatrzymali wskazany w zgłoszeniu samochód i poddali jego kierowcę badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Alkomat wskazał, że 42-letni mieszkaniec Gdańska znajduje się pod wpływem alkoholu - podaje p.o. rzecznika prasowego kościerskiej komendy, sierż. sztab. Michał Kreft.

- Mężczyzna zaczął uskarżać się na ból nóg. Urazu miał doznać na odbywającym się dzień wcześniej ognisku. Wezwano karetkę. Z uwagi na to, że 42-latek odmówił badania alkomatem wskazującym stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu, dwukrotnie pobrano od niego krew do badań - dodaje.

Mieszkańcowi Gdańska zatrzymano prawo jazdy kat. B. Pojazd w trybie administracyjnym odholowano na parking strzeżony.

Funkcjonariusze po raz kolejny przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Policjanci apelują do kierowców, którzy są niepewni co do swojego stanu trzeźwości, aby przed siadaniem za kierownicę odwiedzić komisariat i poddać się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.