Pomaganie też może uzależniać - będą promować zdrowy styl życia i pomagać Kubie

niedziela, 20 sierpnia 2017 r., 18:36

W piątkowy wieczór na kościerskim rynku odbędzie się koncert promujący zdrowy styl życia, wolny od narkotyków, alkoholu i przemocy. Na scenie w wyjątkowym, rockowym repertuarze zaprezentuje się Big Band "Freddens". W tym roku Rada Seniorów Miasta Kościerzyna chce udowodnić, że uzależniać, i to w dobrym tego słowa znaczeniu, może też pomaganie. Podczas wydarzenia odbędzie się bowiem licytacja dla 13-letniego Kuby, który walczy o samodzielność.

Rada Seniorów Miasta Kościerzyna zaprasza w piątek na muzyczne spotkanie na kościerskim Rynku "Uzależnieni? Tylko od muzyki". Na scenie w wersji rockowej zaprezentuje się Big Band Freddens oraz soliści: Justyna Bielawa, Paweł "Jimmy" Dziemiński, Maksymilian Pluto-Prądzyński, Adam Wiese i Tomasz Czapla. Ponadto w programie także występ zespołu Water Jug. Start wydarzenia: godz. 19.

Tegorocznej edycji imprezy przyświeca także cel charytatywny. Między występami odbędzie się bowiem licytacja, z której dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację dla młodego mieszkańca Kościerzyny - 13-letniego Kuby.

Kuba urodził się jako drugi bliźniak w 31. tygodniu ciąży.

- W wyniku trudnego porodu choruje na spastyczne, czterokończynowe mózgowe porażenie dziecięce. Codziennie od ponad dziewięciu lat walczy ze swoją niepełnosprawnością o lepsze jutro dla siebie. Dzięki swojej ciezkiej pracy świetnie rozwija się intelektualnie. Cieszymy się z każdych postepów, nawet tych najmnijeszych, bo każdy z nich to krok do przodu. Kuba zdaje sobie sprawę, że tylko jego ciężka praca może zaowocować na wielu płaszczyznach rozwoju i intensywnie ćwiczy, by któregoś dnia spełnić swoje marzenie - być samodzielnym, sprawnym kucharzem. Bo marzenia się spełniają, trzeba tylko głęboko w nie wierzyć - możemy przeczytać na facebooku "Radość Kubusia".

Wesprzeć proces rehabilitacji Kuby może każdy. Chętni mogą także przekazać fanty piątkową na licytację. W tym zakresie należy kontaktować się z Kariną Młodzianowską (kom. 693 405 074).

Cały czas można także wpłacać środki na konto Fudacji Słoneczko, której Kuba jest podopiecznym - nr konta: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010(w tytule wpłaty należy wpisać 319/P JAKUB POBŁOCKI).

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.