Przy szpitalu powstała fundacja "NIE dla raka!"

niedziela, 20 sierpnia 2017 r., 17:08

Głównym celem funkcjonowania fundacji jest pozyskiwanie wsparcia finansowego dla Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie Sp. z o.o. Inicjatorem i założycielem fundacji jest ordynator wspomnianego oddziału - dr hab. Wojciech Makarewicz.

- Postanowiłem pomóc oddziałowi, z którym związałem swoją zawodową przyszłość. Widzę, jak wielu pacjentom pomagamy, jak bardzo zaangażowany jest zespół, z którym pracuję - podkreśla dr hab. Wojciech Makarewicz.

- Zdiagnozowanie choroby nowotworowej to niestety przełom. Człowiek przedefiniowuje całe swoje życie, strach staje się codziennym towarzyszem. Pacjenci onkologiczni są bardzo zogniskowani na swojej chorobie, podejmują z nią walkę, a my ich w tym wspieramy. Współczesna onkologia daje pełne możliwości wyleczenia pacjentów, diagnostyka jest coraz szybsza. Chcę, aby nasz oddział również wyglądem i atmosferą wspierał chorych - kontynuuje.

Dr hab. Wojciech Makarewicz został prezesem fundacji. Na wiceprezesa powołano dra n. med. Romana Marczewskiego, zaś członka zarządu dra n. med. Leszka Zwolakiewicza.

Głównym celem działalności fundacji jest pomoc materialna w zakupach sprzętu na oddział, współudział przy wdrażaniu nowoczesnych technik leczniczych, szkolenie lekarzy i pielęgniarek, promowanie zachowań prozdrowotnych, kształtowanie postawy odpowiedzialności i troski o własne zdrowie oraz wrażliwości na najwcześniejsze objawy choroby nowotworowej, organizowanie szkoleń.

Działalność tejże instytucji może wesprzeć każdy, przekazując środki na konto Fundacji "NIE dla raka": 44 1140 2004 0000 3602 7700 6639

AL
info. Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.