Rekonstrukcję Bitwy Napoleońskiej tradycyjnie obejrzały tłumy

sobota, 19 sierpnia 2017 r., 20:21
fot. AL

Rekonstrukcja bitew stoczonych na ziemiach polskich na początku XIX wieku to główna atrakcja wydarzenia pod nazwą "Batalia Napoleońska", która odbyła się w sobotę na terenie Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie.

W Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie już po raz 12. odbyła się "Bitwa Napoleońska". To wielkie widowisko historyczne przygotowane zostało dla uświetnienia wydarzeń z okresu wojen napoleońskich.

Batalia Napoleońska stanowi doskonałe odwzorowanie wojennych realiów, fragment prawdziwej historii. Pamiętając, że tworzą ją nie tylko wielkie bitwy, ale również obozowa rzeczywistość, potyczki i starcia, patrole i rekonesanse. Obserwatorzy widowiska na czas trwania imprezy stali się więc świadkami żywej historii.

- Na to wydarzenie do Muzeum w Będominie przyjeżdżamy od kilku lat. Dzięki pokazom
oraz różnym rekonstrukcjom i scenkom możemy przenieść się na początek XIX wieku. Jest to naprawdę bardzo dobra lekcja historii - opowiada pan Marek z Gdańska.

- Na rekonstrukcję Bitwy Napoleońskiej do Będomina przyjechaliśmy już po raz trzeci. Przede wszystkim chcemy zaszczepić pasję do historii w naszych dzieciach, a takie wydarzenia są ku temu najlepszym sposobem - podkreśla z kolei pani Agnieszka.

Batalii Napoleońskiej towarzyszył jarmark regionalny, prezentacja sprzętu Straży Granicznej oraz prezentacje Szwadronu Kawalerii im. Pułku ułanów Zaniemeńskich.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.