Nad Kaszuby ponownie nadciąga burza. Wydano ostrzeżenia

piątek, 18 sierpnia 2017 r., 18:48
fot. nadesłane/Dawid Gackowski

W nocy nad Kaszubami przejść mają burze z gradem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w tej sprawie ostrzeżenie I stopnia. Obowiązuje ono od piątku od godziny 20. do soboty do godziny 6.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dotyczące wystąpienia burz z gradem.

-Prognozuje się wystąpienie burz, lokalnie z gradem, którym towarzyszyć będą przelotne opady deszczu o wysokości od 10 mm do 25 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h. Lokalnie porywy wiatru około 100 km/h - informuje IMGW.

- Burz spodziewać się możemy późnym popołudniem w godzinach wieczornych oraz nocnych, burze w środowisku w któr­ym się rozwiną to nie tylko podtrzymana je przy aktywności, ale również mogą przybrać na sile. Największa aktywność burz oraz najsilniejsze zjawiska im towarzyszące prognozowane są w pierwszej części nocy (do ok. 1 - 3 w nocy) - podaje z kolei Dawid Gackowski, synoptyk Polskiego Stowarzyszenia Meteorologii oraz portalu burzelniska.pl.

Zagrożenie I stopnia niesie z sobą wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia.

- Podczas zbliżania się burzy nie należy przebywać na otwartej przestrzeni. Gdy burza zaskoczy nas w samochodzie nie próbujmy stawiać go pod drzewem. Baczenie obserwujmy niebo, a jeśli mamy dostęp do internetu sprawdzajmy aktualne położenie burz i opadów. Posprzątajmy wolnoleżące przedmioty z ogródków i balkonów które mogą zostać uniesione przez wiatr - podkreśla Dawid Gackowski.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.